Klon starego Doom-a

Masz pomysł na grę? Podziel się swoim natchnieniem, a może ktoś to wykorzysta.
Awatar użytkownika
Troll

Klon starego Doom-a

Postautor: Troll » 20 lip 2012, 14:59

Ostatnio przypomniał mi się klasyk gier FPS zaraz po Wolfensteinie 3D. Mianowicie chodzi mi o starego dobrego Doom-a. Jak można zapomnieć lekki dreszczyk emocji przy przemierzaniu ciemnych korytarzy i godziny wściekania się podczas przechodzenia gry na poziomie trudności Nightmare :twisted:.

Przechodząc do sedna, myślałem po prostu o zrobieniu klona tej gry. Uzbrojenie oczywiście 3D, ale myślę o użyciu wielu elementów z tegoż klasyka (np. HUD). Modele starych MOB-ów wprowadzone w 3D na pewno pokrzepią wiele serc i wywołają łezkę w oku. :mrgreen:

Wiem że powstawały już takie projekty, niemniej jednak ten byłby wyjątkowy. Dlaczego? Bo w Blenderze! :ugeek:

Jeśli ktoś chciałby się za to zabrać to piszcie. Jeśli zbiorę wystarczającą ilość chętnych ludzi do zrobienia Doom clone-a, chętnię wystartuję projekt. Potrzeba tylko chwili wolnego czasu. :D :D

Awatar użytkownika
janek

Re: Klon starego Doom-a

Postautor: janek » 20 lip 2012, 16:24

Świetny pomysł ale najpierw na twoim miejscu uzbroiłbym się w promującą dokumentacie. Daj na początek jakieś materiały od siebie bo takich projektów było sporo. A nie każdy wypalił :x
Pamiętam kiedyś, jak się zgłosiłem do podobnego projektu to organizator znikł i nie było niczego :cry:
Ja bym wystawił jakiś pomysł na logo i szybki render coś w stylu [ reaktywacja ]. To motywuje ludzi 8-)
Co na razie wstrzymam się z dołączeniem do ekipy :oops:

Pozdrawiam.

Wróć do „Pomysły na gry”