Troman - tworzenie gier
Logo serwisu Troman.pl
Panel Logowania

Wszystkie newsy w kategorii : Tutoriale

W tutorialu tym zajmiemy się obsługą tekstur z kanałem alpha. Sprawimy że BGE będzie wyświetlał tekstury z przeźroczystością.
Długo oczekiwany przez wielu użytkowników tutorial o podstawach teksturowania UV obiektów 3D. Mam nadzieję, że pomoże Wam w opanowaniu sztuki UV Mappingu.
Jak każdy pewnie wie, tekstury są nieodłączną częścią gier komputerowych, dzięki którym możemy wprowadzić szczegóły na powierzchni naszych modeli.
Tutorial wprowadzający do materiałów w Blenderze. Wyjaśnię Wam jak skonfigurować różne parametry materiału, oraz czego się po nich spodziewać.
Dokładne omówienie skryptów kontrolujących sterowanie graczem i pracę kamery. Ślizganie się i przenikanie przez ściany nie będzie stanowić więcej problemów.
Czyli jak co poustawiać, aby móc się poobracać i pokicać jak króliczek.
Kolejny artykuł na temat kostek logiki w Blenderze. Tym razem zajmiemy się drugą kolumną w Logic Editor czyli Controllerami.
Podstawy python'a w bge. Co, jak, gdzie i dlaczego używać skryptów zamiast kostek logiki.
Prosty tutorial przedstawiający jak zrobić animacje kości dla BGE.
Tutorial przedstawiający jak zapisać swoją gre w *.exe. Skierowany dla zielonych użytkowników.
Wyjaśniam tu dość istotne, kwestie może nie dotyczące bezpośrednio BGE, ale bez nich projektowanie może być utrudnione. Ta wiedza na pewno przyda się początkującym użytkownikom.
Od wersji 2.5x, Blender zyskał dodatkowe okno o nazwie Logic Editor. To w nim będziemy określać zachowanie na ustalone zdarzenia obiektom naszej gry. Krótki opis serca programowania gry.
W tym materiale chce pokazać, jakie ustawienia interfejsu blendera, są nam najbardziej potrzebne w procesie tworzenia gry oraz jak je zapisać, aby nie ustawiać ich od początku;)
Kolejny artykuł wyjaśniający tajniki BGE. Tym razem objaśniam typy fizyki, jakie można nadać obiektom w swojej grze czy interaktywnej prezentacji.
Tutorial mam za zadanie wprowadzić początkującego w interfejs Blendera oraz pokazać obszar roboczy jeśli chodzi o tworzenie gier.