Troman - tworzenie gier
Logo serwisu Troman.pl
Panel Logowania
Od wersji 2.5x, Blender zyskał dodatkowe okno o nazwie Logic Editor. To w nim będziemy określać zachowanie na ustalone zdarzenia obiektom naszej gry. Krótki opis serca programowania gry.
Eat Sheep - jest to darmowa gra na platformę iOS zrobiona całkowicie przy pomocy Blendera oraz Unity przez zespół CG Cookie. Wygląda świetnie!
Twórcy znanego nam Burstera stworzyli grę na podobę do starego River Raida. Ogólny zamysł się nie zmienił. Przemierzamy rzekę samolotem starając się omijać lub niszczyć przeszkody przed nami.
Quantum Unleashed - tak się nazywa FPS ukazujący coraz to bardziej złożone możliwości BGE. Horrorowy klimat, obcy i piękno świata Quantum utrzymują gracza przez cały czas w napięciu.
Tutorial przestawia podstawy użytkowania wtyczki do przeglądarek internetowych Burster, która umożliwia uruchamianie scen stworzonych w Blenderze bezpośrednio na stronach internetowych.
W tym materiale chce pokazać, jakie ustawienia interfejsu blendera, są nam najbardziej potrzebne w procesie tworzenia gry oraz jak je zapisać, aby nie ustawiać ich od początku;)
Kolejny artykuł wyjaśniający tajniki BGE. Tym razem objaśniam typy fizyki, jakie można nadać obiektom w swojej grze czy interaktywnej prezentacji.
Użytkownik serwisu BlenderArtists o nicku "martinsh" dowodzi po raz kolejny że na co dzień używamy zaledwie kilku procent możliwości blendera. Tym razem prezentuje realistyczną wodę w BGE.
Tutorial mam za zadanie wprowadzić początkującego w interfejs Blendera oraz pokazać obszar roboczy jeśli chodzi o tworzenie gier.
Blender Game Engine zyskuje coraz to nowsze funkcjonalności - Realtime SSS i Area lights, które będą wyświetlane już w oknie 3D View.
Kolejny dowód na to, że Blender potrafi zadziwić. Tym razem tym dowodem jest przygodówka FPP stworzona przez niezależnego dewelopera Endrego Baratha.
Ekipa pojektu Pathera wydała paczkę modeli pozwalających na budowę własnych mapek. Łącząc poszczególne elementy możemy zbudować własny świat.
Niewielka gra wykonana w Blenderze 2.59 z pomocą innych darmowych aplikacji takich jak: Gimp i Inkscape. Stworzona zaledwie w tydzień wliczając w to naukę BGE i Pythona.
Artykuł o silniku gry jakim jest Blender Game Engine. Jego wady, zalety oraz możliwości. Czyli o tym o czym jest nasz Serwis - Troman.pl
Nową funkcjonalnością nowego Tromana jest możliwość pisania newsów/tutoriali oraz zarządzania zdjęciami. Tutorial ten ma za zadanie rozwiać wszelkie wątpliwości.