Troman - tworzenie gier
Logo serwisu Troman.pl
Panel Logowania
W cz. 2 zaimportujemy teren do Blendera i nałożymy na niego własne tekstury
W cz. 1 przy pomocy L3DT SE wygenerujemy teren oraz niezbędne mapy i wyeksportujemy go do pliku OBJ.
Wykorzystanie Blendera i Gimpa do stworzenia zapętlonej animowanej tekstury - zespołu obrazów na jednej teksturze.
Blender Fundation wydała kolejną wersję Blendera opatrzoną numerkiem 2.66. Z nowości należało by wymienić Dynamic Topology, symulacja Rigid Body i podgląd materiałów Cycles w panelu.
Znając podstawy pythona zabierzmy się za napisanie naszego pierwszego skryptu!
Krótki tutorial przedstawiający mapowanie normalmap , zastosowanie reflect a także połączenie ich w jedno.
W tutorialu tym zajmiemy się obsługą tekstur z kanałem alpha. Sprawimy że BGE będzie wyświetlał tekstury z przeźroczystością.
Długo oczekiwany przez wielu użytkowników tutorial o podstawach teksturowania UV obiektów 3D. Mam nadzieję, że pomoże Wam w opanowaniu sztuki UV Mappingu.
Jak każdy pewnie wie, tekstury są nieodłączną częścią gier komputerowych, dzięki którym możemy wprowadzić szczegóły na powierzchni naszych modeli.
Oto kilka podstawowych zagadnień które trzeba znać aby rozpocząć pisanie w jakimkolwiek języku programowania.
Tutorial wprowadzający do materiałów w Blenderze. Wyjaśnię Wam jak skonfigurować różne parametry materiału, oraz czego się po nich spodziewać.
Ja widzicie na tromanie poczyniłem trochę zmian. Teraz właśnie ukończyłem tworzyć dział o nazwie przewodniki. Będą to w sumie napisane już artykuły, ale zabrane ze sobą logicznie.
Blender Fundation wydała kolejną wersję Blendera opatrzoną numerkiem 2.65. Tym razem zmiany skupiły się bardziej na ulepszeniu dotychczasowych narzędzi oraz funkcjonalności.
Pewnie pamiętacie jeszcze z czasów Blendera 2.49 projekt gry o nazwie Krum prowadzony przez Orlin'a Doutskinov'a ? Po pięciu latach pracy wydał on demo gry
Użytkownik BlenderArtists.org o nicku martinsh kolejny raz zadziwia mnie talentem programistycznym oraz tworzeniem nowych efektów dla BGE. Tym razem prezentuje realtime cubemapping oraz lens flare.