Troman - tworzenie gier
Logo serwisu Troman.pl
Panel Logowania

Troman - Tworzenie gier w Godot Game Engine

napisał : maniek
19
lutego
2018
A więc stało się.. Kolejny wielki krok w rozwoju Tromana. Po wielu rozmowach zdecydowaliśmy się rozszerzyć tematykę forum o kolejny silnik gry mianowicie Godot Game Engine
tagi : troman, godot troman,gra w godot, Godot Game Engine, gra 2D Godot

Kiedy na nowo wzrosło zainteresowanie Tromanem, zaczęły się toczyć długie rozmowy oraz padały pytania czy to forum powinno być tylko zorientowane pod jeden program - Blender oraz Blender Game engine. Troman powstał z myślą o stworzeniu polskiego serwisu, który całkowicie byłby poświecony tematyce tworzenia gier w Blender Game Engine.

Minęły lata, a w tym czasie dość dużo zmieniło się w branży silników gier. Pojawiły się bardziej nowoczesne i przystępne oprogramowania do kreowania interaktywnego kontentu, a niestety Blender Game Engine stanął w miejscu. Wszystkie te nowoczesne technologie, efekty graficzne, wieloplatformowość, spowodowały że BGE stało się mało atrakcyjnym silnikiem. Dlatego też duża grupa użytkowników, poznając słabe możliwości BGE i mając dla porównania możliwości nowoczesnych silników, dość szybko kończyło swoją przygodę z Blender Game Engine, na rzecz chociażby takich silników jak Unity czy UDK.

Wychodząc na przeciw tych głosów oraz obecnym trendom panującym w branży tworzenia gier, postanowiliśmy do naszego forum dołączyć następny silnik gry jakim jest Godot Game Engine. Odpowiedni dział na forum został już utworzony, także można z niego korzystać. Postaramy się w najbliższym czasie, aby znalazły się artykuły i tutoriale na temat tego silnika, ponieważ po polsku nie ma praktycznie żadnych informacji. Postaramy się też, aby tutoriale były tak napisane ,aby jak najbardziej złagodzić, zderzenie z odmiennym silnikiem, kiedy latami korzystało się z wygód BGE. Oczywiście też liczymy na wasze wsparcie oraz pomoc, przy tworzeniu tych materiałów.

Zaczęliśmy od tego silnika, ponieważ jak się okazuje jest duże zainteresowanie nim. Chociażby przez to, że jest w pełni darmowy i multiplatformowy, ale myślę, że na tym nie będzie koniec. Jeśli będzie zainteresowanie Godotem, a właściwie tematem tworzenia gier w jakimkolwiek silniku, myślę że bez problemu to forum może stać się prawdziwym Polskim Centrum tworzenia gier we wszelakich silnikach gier. Ale dla ścisłości.. Troman nie staje się forum tylko na temat silnika Godot. Dalej Blender będzie tutaj wiódł prym, ponieważ jest dobrym narzędziem do modelowania obiektów na potrzeby zewnętrznych silników.

Na chwilę obecną rozważamy również wprowadzenie innych silników do tematyki Tromana. Jeżeli myślisz o jakimś konkretnym silniku, który chciałbyś zobaczyć na tej stronie, daj śmiało znać w komentarzu.

Jeszcze raz zachęcamy do pisania artykułów na temat Godot Engine i przypominamy, że nie spisujemy BGE na straty i nie będziemy spisywać.

Do zobaczenia na forum!

Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz do newsa, musisz być zalogowany w Serwisie.. Zaloguj