Troman - tworzenie gier
Logo serwisu Troman.pl
Panel Logowania

Slasher

napisał : Mortus
13
października
2012
Projekt gry tworzonej na Blenderze 2.49, który właściwie nie został zakończony z powodu braku chęci dalszej pracy nad nim. Jednak mimo wszystko myślę, że znalazło się w nim właściwie wszystko co początkowo miało tam być.
tagi :

Cóż właściwie mogę napisać... Projekt rozpocząłem pod koniec czerwca, więc właściwie można powiedzieć że to było takie zajęcie na wakacje. Początkowo miała się tam znaleźć jedna postać - wymachująca mieczem dziewczyna. Przeciwnicy też nie byli specjalnie wymyślni - byli, żeby było coś do bicia ;). Z czasem jednak ten projekt mnie wciągnął i świetnie mi się nad nim pracowało. Nie jest to może zbyt dopracowana gra pod wzlędem graficznym, ale początkowo zrobiłem tę arenę żeby było gdzie chodzić - na odwal. Później elementy otoczenia miały być poprawione, ale jednak z braku zapału do tej gry, otoczenie zostało takie, jakie było. Właściwie głównie skupiłem się na mechanice gry. Od wersji demo sporo dodałem i przemyślałem wasze posty na ten temat. Zmienił się nieco HUD, oraz liczba umiejętności została zmieniona z 3 do 5. Najważniejsze zmiany to według mnie, nowy system mnożnika punktów w zależności od najwyższego combo.

Co by nie mówić, planowałem dużo więcej elementów takich jak na przykład: multiplayer i wszelkie z nim związane dodatki. W sumie nie dokończyłem trybu dla jednego gracza, lecz postanowiłem że doprowadzę grę do stanu grywalności i ją pokażę/ ewentualnie zakończę.

Tyle ode mnie. Nie wiem czy jeszcze będę kontynuował ten projekt, ale wiem napewno że świetnie mi się nad nim pracowało. Mam nadzieję że równie dobrze będzie się wam w to grało. Wszelkie potrzebne informacje znajdują się w pliku PRZECZYTAJ!.txt. Życzę miłej gry.

Link do dema: http://uploader.pl/file/280022/slasher-demo.rar.html

Link do wersji 1.0: http://uploader.pl/file/284447/slasher-ver1.0.rar.html

3 komentarze
LubuPL napisał :
godz. 10:34, 14 października 2012
Gra jest świetna :) Widać, że się starałeś :D
myinventions napisał :
godz. 16:04, 16 października 2012
A nie wstawiłbyś tego na geta3d.com? Dużo szybciej i przyjemniej jest zagrać online niż pobierać, rozpakowywać, uruchamiać Blendera itd. A i jak dasz plik publiczny to i wejść dużo będziesz mieć.
Mortus napisał :
godz. 22:20, 17 października 2012
Chętnie bym wrzucił, jednak jest kilka problemów. Z tego co wiem (jeżeli źle, to mnie poprawcie), tam wrzuca się pliki *.blend. Moja gra oprócz blenda potrzebuje do działania 2 plików *.txt - Ustawienia.txt i Wyniki.txt. Owszem, mogę przygotować wersję nie korzystającą z tych plików, jednak wtedy nie będzie możliwości zapisywania swoich wyników (w sumie to można przeboleć) oraz co gorsze - nie będzie możliwości wyboru postaci ani sterowania. Żeby można było wybrać postać musiałbym wrzucić, oprócz pliku *.blend z grą, plik *.blend z menu. Krótko mówiąc - do sensownego działania zamiast 1 blenda, byłyby potrzebne 4 pliki - 2 *.blend i 2 *.txt. Zresztą i tak gra zajmuje 30MB podczas gdy tam jest limit do 15MB. Wszystko przeciw mnie...
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz do newsa, musisz być zalogowany w Serwisie.. Zaloguj