Troman - tworzenie gier
Logo serwisu Troman.pl
Panel Logowania

Blender 2.79a i co z UPBGE

napisał : maniek
02
marca
2018
Długo oczekiwane wydanie Blendera 2.79 a jest w końcu dostępne. Nie znajdziemy tutaj żadnych nowych funkcjonalności, a jedynie ok 200 poprawek, co sprawia, że jest to najbardziej stabilna wersja.
tagi : blender, blender game engine, upbge, brak rozwoju

Blender 2.79a

Pomimo tak wielu poprawek, niestety nie znajdziemy tutaj wielu poprawek dotyczących BGE. Znalazła się tylko dotycząca actuatora "Sound", co pokazuje, że deweloperzy Blendera, silnik gry, niestety traktują marginalnie. Przypuszczam, że jest to spowodowane tym iż idą pełną parą prace  nad najnowszą wersją Blendera 2.8 oraz nowego rendera realtime Eevee.

Ściągnij Blender 2.79
Lista zmian (wersja po angielsku)

A co się dzieje z UPBGE?

No niestety.. Nie mam tutaj też dobrych wiadomości, ponieważ ten fajny projekt, który w założeniu miał comiesięczny cykl wydawniczy w tej chwili jakby umarł. Od trzech miesięcy nie ma żadnych nowych commitów jak i nowych wersji. Gdzieś obiło mi się o uszy, że deweloperzy UPBGE zajęli się portowaniem Eevee, dlatego też może w tej chwili jest brak jakichkolwiek informacji. Mam nadzieję, że to prawdziwa informacja, jeśli nie.. no to cóż..

Niestety nie są to dobre wiadomości jeśli chodzi o rozwój Blender Game Engine. Być może Troman całkiem słusznie zdecydował o dołączeniu do forum nowego silnika gry jakim jest Godot, ale nie poddajemy się. Mamy nadzieję, że wszystko się wyjaśni bardzo pozytywnie. W każdym razie działamy dalej z tworzeniem gier w silnikach.

2 komentarze
SilverShadow napisał :
godz. 23:10, 18 marca 2018
Oficicjane wydanie blendera mogło by wchłonąć prace zespołu UPBGE, bo ta goląz bardzo dobrze rozwineła BGE, szkoda tylko że nawet na to sie nie zapowiada.
maniek napisał :
godz. 11:54, 20 marca 2018
Niestety chyba projekt upadł. Główny autor projektu UPBGE opuścił zespół :
https://github.com/UPBGE/blender/issues/683
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz do newsa, musisz być zalogowany w Serwisie.. Zaloguj