Tutoriale do godota

Pytania nie pasujące do pozostałych for w tej kategorii.
tyser

Tutoriale do godota

Postautor: tyser » 10 lut 2019, 10:42

Widzę że zainteresowanie tutorialami do godota jest małe (prawie w ogóle nie ma) więc mam pytanie czy są chętni na dalsze tutoriale czy mogę temat zamknąć i zapomnieć?
Ps. zamierzam jeszcze tak czy inaczej dokończyć tutorial o visual scripcie.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Re: Tutoriale do godota

Postautor: maniek » 10 lut 2019, 12:27

No powiem tak.. Przydałby się tutoriale, takie wprowadzające do Godot'a i w których coś się dzieje, w sensie że użytkownik najpierw widzi efekt(np.: animacja spritów, czy poruszanie się postaci, czy w 3D jakieś akcje fizyki) i dostaje receptę jak to zrobić..
Tutoriale co zrobiłeś są i będą pomocne, ale są od razu ciężkiego kalibru. Wchodząc w BGE na pewno nie analizowałeś zaawansowanych tutoriali Pythona, ale powoli, najpierw spadający Cube z RigidBody, później odkrywanie sensorów, actuatorów.
Teraz to by się przydała seria: Robimy prostę grę 2D/3D w Godot.. od początku do końca
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

tyser

Postautor: tyser » 10 lut 2019, 14:53

I co tutorial najpierw pokazówka co się zmieni a później jak to zrobić?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 10 lut 2019, 16:15

Napisałem na końcu. Najbardziej na tym portalu są potrzebne serie tutoriali "Robimy grę {typ_gry} w {silnik_gry}". Myślę, że tego ludzie oczekują i najbardziej szukają. Na przykład : "Robimy platformówkę 2D w Godot na Androida" i od zera, aż do pokazania jak wyeksportować grę na androida i zainstalować na swoim telefonie. Nie musiałby to być jeden tutorial, ale seria. Myślę, że taki tutorial, u≤użytkownicy chłonęli by garściami, niż suchy materiał typu "VisualScript w Godocie" - to owszem ale później. Tu człowiek chciałby zobaczyć jak zrobić od zera grę w danym programie i żeby działało..
Pomimo, że wiem, że takie są potrzeby tego portalu, to jak widzisz sam nie wiele robię w tym kierunku także spokojnie, ale wiesz jak to jest..
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

tyser

Postautor: tyser » 10 lut 2019, 20:02

Ok to po egzaminach (testy gimnazjalne) jak będę robił coś większego to przy okazji postaram się zrobić taką serię

Awatar użytkownika
Felioz

Postautor: Felioz » 01 kwie 2019, 0:29

Zacząłem robić tutorial o ekranie powitalnym i menu, jestem na etapie walki z kodem może dlatego że opieram się na starym tutorialu. Mam parę screenów i trochę tekstu.
btw. Wyszedł nowy Godot 3.1. Od 16 marca dostępny na steame, w znacznie spolszczonej wersji.

tyser

Postautor: tyser » 03 kwie 2019, 0:48

wiem i myślę że tą wersję godota warto by wziąć jako nazwijmy to wspieraną i pod nią robić tutoriale bo wspiera i opengl es 2.0 i 3.0 a ma wszystkie funkcje godota 3.0 a jako że nadal jest dość dużo komputerów które nie wspierają opengla 3.0 to chyba to jest najlepsza opcja(no i jeszcze dochodzi to że jest najnowsza jak na razie więc będzie najdłużej wspierana)

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » wczoraj, 11:21

Ja się zastanawiam, czy teraz ktoś w ogóle tworzy gry, w sensie czy dzisiejsze pokolenie w ogóle interesuje tematyka "jak zrobić grę" w całym tym natłoku najnowszych tytułów?

Awatar użytkownika
Felioz

Postautor: Felioz » wczoraj, 13:01

Mało jest polskich tutoriali o godocie i chyba brakuje właśnie takiej serii w stylu "jak zrobić grę od A do Z". Godot ma wiele zalet ale nie jest popularny w Polsce, myślę że taka seria by pomogła. Ja zamierzam przerobić tą* serię a potem skończyć swój tutorial o ekranie powitalnym i menu.
*https://www.youtube.com/watch?v=MMsMtPVUtUE

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » wczoraj, 15:24

Oki Felioz to czekam na ten tutorial o menu i ekranie powitalnym. Fajnie, że chcesz opracować ten tutorial z yt. Tak jak mówię takie seria są potrzebne tu w tym serwisie. Fajnie, żeby ten tutorial zakończył się ostatnim krokiem - exportem na androida. To byłoby super ;)

Wróć do „Inne”