Co z tromanem?

Propozycje zmian na naszej stronie oraz uwagi jej dotyczące zamieszczamy tutaj.
Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Co z tromanem?

Postautor: maniek » 27 gru 2017, 13:51

Chciałem zapytać czy ktoś jeszcze zagląda na forum??
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Awatar użytkownika
Felioz

Re: Co z tromanem?

Postautor: Felioz » 27 gru 2017, 14:38

Tak, ale chyba jest nas mało.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 28 gru 2017, 1:46

Fajnie, że chociaż jedna osoba ;)

Dawno tu mnie (znów) nie było... Nic nie robiłem ani w Blenderze, ani w BGE.. nie ma czasu, a tu życie ;)
Nie wiedziałem co z Tromanem zrobić.. nic nie robiłem już 2 lata i raczej nie sądziłem, że będę miał czas na niego.. Myślałem o sprzedaży lub oddaniu komuś w dobre ręce.

Teraz niedawno (znów) przypomniałem sobie o naszym kochanym Blendku.. Właśnie z kolegą chcieliśmy zrobić coś prostego przez sieć, tak dla własnej satysfakcji, i żeby się po nawalać.. Ale BGE jeśli chodzi o sieć to jest tragedia - proste przeniesienie współrzędnych z jednego obiektu do drugiego przez z sieć - cały tydzień nerwów i rwania włosów. Na BA mi pomogli.. udało się, ale później przeczytałem, że żeby to w miarę chodziło to trzeba jakieś wątki, jakieś replikacje :O.. nie na moją głowę

Sfrustrowany odpaliłem Unity3D i jakiś tutorial o sieci - ja Cię.. w ciągu godziny miałem serwer i klienta(w sumie Unity ma to wszyte) i obiekty już się poruszały przez sieć
Sory BGE, ale chyba idziesz w odstawkę.. Z kolegą zdecydowaliśmy, że spróbujemy sił w Unity..

Ale ciężko się przyzwyczaić, i tak zbiegiem czasu i Unity poszło w odstawkę, i tęsknym wzrokiem znów rozglądam się za BGE i tromanem.. Mimo swej ułomności BGE ma coś w sobie, że za daleko nie odlecisz, a on i tak Cię przyciąga

A Ty jak tam?? Porabiasz coś w Blenderze??
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

gizd

Postautor: gizd » 28 gru 2017, 13:16

Troman - moje pierwsze źródło informacji o Blenderze :) Fajnie jakby został i nadal funkcjonował, Blendera ciągle używam na przemian z Unity. Co do BGE to raczej na razie traktuje to jako ciekawostkę ;)

Awatar użytkownika
Ender

Postautor: Ender » 28 gru 2017, 14:31

Witam
Krucho z czasem, ale chciałem spróbować sił z low poly. Trzeba się na serwer(utrzymanie) zrzucić?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 28 gru 2017, 15:43

Nie.. na utrzymanie serwera nie trzeba się rzucać. Z tym akurat sobie daje radę, nie mam z tym problemów jakichś większych. Może w przyszłości jak znajdę sposób na uzupełnienie finansów, to wtedy bym poprosił o Waszą pomoc

Chciałem tylko sprawdzić czy jest zainteresowanie tematem, czy ktoś jeszcze robi coś w Blenderze, w BGE czy zagląda na Tromana.. Ja sam swoje zainteresowanie wiele razy i traciłem i znowu wracałem... Teraz znowu wróciłem pomimo, że porzuciłem nadzieję i złudzenia, że w BGE można zrobić coś porządnego. Mimo tego, że próbowałem sił w innych silnikach, które na pewno umożliwiłyby zrobienie jakoś większego projektu, blender ma to coś, że mimo wszystko wraca się do niego. Akceptując jego ułomności po prostu przyzwyczajenia robią swoje i nie chcę się od niego za bardzo oddalać.. Może to kwestia przyzwyczajeń ?? W każdym razie na Blender ma to coś w sobie co przyciąga jak magnes i nie pozwoli za daleko się oddalić.

Wiele razy miałem wzloty i upadki.. doskonale o nich wiecie, ponieważ widzicie dokładnie, że okresowo dość długo mnie nie ma, później się pojawiam, później znowu mnie nie ma.. Wiem, że zaniedbałem Tromana teraz znowu mam taki czas, że chciałbym przywrócić jego świetność. Ale to jest dowód potwierdzający moje powyższe słowa..

No i po prostu chciałbym wiedzieć jak to jest u Was? Czy ktoś wchodzi? czy ktoś tam ma podobnie tak jak ja??

Awatar użytkownika
Ender

Postautor: Ender » 28 gru 2017, 16:32

Wiesz ja mam od dzieciaka takie marzenie zrobić grę. Z programowaniem straszna kicha (czas i trudno). Za to w miarę wychodzi mi pisanie scenariuszy i robię wprawki w grafice. No właśnie Mam projekt planszy (tła) platformówki, ale w 2d, tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby przy pomocy Blendera zrobić z tego plansze 3d w low poly. Tak więc, polskie forum Blendera jest ostatnia nadzieją dla mnie :). No właśnie sceneria to góry z rzeką (projekt ma wybitnie edukacyjny charakter dla mnie).

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 28 gru 2017, 17:32

Hehe a kto nie ma?? Myślę, że każda osoba na tym forum na pewno ma/miała takie marzenie jak Twoje, czyli stworzyć własną grę.

Myślę, że każdy, kto zetknął się z Blenderem, jego możliwościami i łatwością BGE, na pewno chciał stworzyć własną grę. Tym bardziej, że prostą logikę i fizykę obiektów można "wyklikać". Problem się robi, kiedy okazuje się, że przy nawet prostym projekcie gry, kostki logiki są niewystarczające i trzeba zaprzęgnąć do tego język programowania. Innym problemem na tym forum jest brak modelerów, którzy modelowaliby i teksturowali dobrej jakości modele.

Może napisz na forum w dziale pomysły na gry swój scenariusz pomysłu - co potrzebujesz, w czym ci pomóc na pewno ktoś tam ci odpisze. Może dzięki temu uda się na nowo rozruszać to forum??

Fajnie by było ;)

araagon

Postautor: araagon » 28 gru 2017, 18:50

Wstyd się przyznać ale ja to nawet hasła zapomniałem do logowania na tromana:)

Ale nadal obserwuje rozwój blendera i czasem coś po modeluje sobie...
Co do przyszłości to myślę że można by coś stworzyć razem... i choć to tylko marzenie to zawsze mogę pomóc od strony modelowania i prostej logiki.
araagon

Awatar użytkownika
Ender

Postautor: Ender » 28 gru 2017, 19:26

Pomyślę. W nowym roku ruszymy aktualnie się kuruje i przyglądam się pythonowi.

Wróć do „Propozycje i uwagi”