BLENDER: ALTERNATYWA DLA GIER ?

Pytania nie pasujące do pozostałych for w tej kategorii.
Awatar użytkownika
Linuxblender

BLENDER: ALTERNATYWA DLA GIER ?

Postautor: Linuxblender » 22 lut 2018, 21:59

Siemanko , Chciałem się spytać . Jestem nowy na tym forum . I zaczynam przygode z Blenderem.

Blender : Czy można w nim stworzyć bardzo fajną gre ??
Polecacie do tworzenia gier ?
Czy polecicie mi jakiś silnik do tworzenia fajnych , ale prostych gier , tylko że pod linuxa ??
Chodzi mi po głowie OGRE ale nwm czemu mi nie działa .

Napiszcie swoją opienie , jeśli możecie i coś poradzicie ?
Linux blender

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Re: BLENDER: ALTERNATYWA DLA GIER ?

Postautor: robertdolega » 22 lut 2018, 22:36

Siemka.. tak w Blenderze można stworzyć bardzo fajną grę, tylko trzeba wiedzieć jak. No i trzeba mieć dobry pomysł. To też zależy jakie aspekty bierzesz pod uwagę mówiąc "fajna gra". Ja osobiście polecam Tobie Blendera. Gdy już ogarniesz co i jak, to można stworzyć naprawdę fajne rzeczy. Jeśli chcesz stworzyć grę w Blenderze dla Linuxa, to nie wiem czy samą grę trzeba na nim wykonać, ale napewno eksport gry musisz wykonać na tym systemie. Oto gra którą stworzyłem w Blenderze: https://youtu.be/4e4pLgPCi58

Nie jest to trudne, ale wiadomo czasochłonne. Gdybyś zdecydował się na Blendera, to jestem przekonany, że to forum będzie dla Ciebie bardzo pomocne :)

Awatar użytkownika
Linuxblender

Postautor: Linuxblender » 22 lut 2018, 23:31

O siemaneczko :D pomogłeś dziś z interakcją :D pamietasz ? :D hehehehe

Blendera polubiłem bardzo ,

A grę fajną ?? chodzi mi pogłowie albo strzelanka FPS , i gra horror :)
Linux blender

Awatar użytkownika
Linuxblender

Postautor: Linuxblender » 22 lut 2018, 23:32

Właśnie dlatego pytałem , o interakcje , tą kolizje którą mi pomogłeś ,,
Linux blender

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 22 lut 2018, 23:40

Witam nowego forumowicza ;)

Dla każdego z nas "fajność" może oznaczać coś innego.. Na pewno polecę Ci Blender Game Engine na początek, ponieważ on pozwoli Ci w łatwy sposób zapoznać się z tematyką tworzenia gier. Masz tu duże forum, w którym użytkownicy na pewno Ci pomogą, po za tym jest niezła baza artykułów, do których zachęcam Cię do zapoznania się z nimi.

Tak jak wcześniej napisałem BGE polecę Ci na początek, tak abyś poznał mechanikę gamedevelopingu, a na linuxa jak najbardziej się nadaje. Sam kiedyś miałem takie marzenie, żeby przez BGE z linuxa zrobić platformę do gier ;) Później jak będziesz chciał to przejście na inny silnik nie będzie aż takim mocny zderzeniem z tą całą tematyką.

Nie wiem co znaczy o Ciebie "nie działa" OGRE, ale wiedz że OGRE jest tylko silnikiem graficznym(renderującym). Nie zaprogramujesz w nim fizyki obiektów, a jedynie efekty graficzne. Oczywiście do OGRE można dołączyć silnik fizyki Bullet(nomen omen Blender z niego korzysta) czy ODE, ale kompilacje? budowanie ze źródeł. Na Twoim miejscu zaczął bym od łatwiejszych narzędzi np.: BGE, a później przeszedł na inne może bardziej zaawansowane np.: Godot dla którego właśnie otworzyliśmy osobny dział
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 22 lut 2018, 23:57

Linuxblender pisze:O siemaneczko :D pomogłeś dziś z interakcją :D pamietasz ? :D hehehehe ...

Pamiętam pamiętam :D Wreszcie mogłem komuś pomóc, bo do tej pory to tylko ktoś pomagał mi :)

Awatar użytkownika
Linuxblender

Postautor: Linuxblender » 23 lut 2018, 0:11

maniek pisze:Witam nowego forumowicza ;)

Dla każdego z nas "fajność" może oznaczać coś innego.. Na pewno polecę Ci Blender Game Engine na początek, ponieważ on pozwoli Ci w łatwy sposób zapoznać się z tematyką tworzenia gier. Masz tu duże forum, w którym użytkownicy na pewno Ci pomogą, po za tym jest niezła baza artykułów, do których zachęcam Cię do zapoznania się z nimi.

Tak jak wcześniej napisałem BGE polecę Ci na początek, tak abyś poznał mechanikę gamedevelopingu, a na linuxa jak najbardziej się nadaje. Sam kiedyś miałem takie marzenie, żeby przez BGE z linuxa zrobić platformę do gier ;) Później jak będziesz chciał to przejście na inny silnik nie będzie aż takim mocny zderzeniem z tą całą tematyką.

Nie wiem co znaczy o Ciebie "nie działa" OGRE, ale wiedz że OGRE jest tylko silnikiem graficznym(renderującym). Nie zaprogramujesz w nim fizyki obiektów, a jedynie efekty graficzne. Oczywiście do OGRE można dołączyć silnik fizyki Bullet(nomen omen Blender z niego korzysta) czy ODE, ale kompilacje? budowanie ze źródeł. Na Twoim miejscu zaczął bym od łatwiejszych narzędzi np.: BGE, a później przeszedł na inne może bardziej zaawansowane np.: Godot dla którego właśnie otworzyliśmy osobny dział

Dzięki maniek własnie się zastanawiam nad godot . A forum mi się bardzo podoba , bardzo fajne ;)
Oby długo trwał

Pozdrawiam
Linux blender

Awatar użytkownika
Linuxblender

Postautor: Linuxblender » 23 lut 2018, 0:12

robertdolega pisze:
Linuxblender pisze:O siemaneczko :D pomogłeś dziś z interakcją :D pamietasz ? :D hehehehe ...

Pamiętam pamiętam :D Wreszcie mogłem komuś pomóc, bo do tej pory to tylko ktoś pomagał mi :)

Heheheh, :D ja bardzo lubie robić gry , no zaczynam , i chcę zrobić mega gre "HORROR" coś podobnego do Autlast.

ale to może kiedyś :D
Linux blender

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 23 lut 2018, 0:33

Linuxblender pisze:Dzięki maniek własnie się zastanawiam nad godot .

Ogarnij najpierw Blendera.. Skoro pytałeś na forum o proste interakcje w BGE, to w Godocie na pewno nie będzie łatwiej jak nie trzeba będzie pisać skryptów do tego.. Zaznajom się z BGE i jego funkcjami, zrób naprawdę coś prostego, może odtwórz jakąś prostą istniejącą grę w BGE, ale zrób to sam. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę bo się spalisz
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

Awatar użytkownika
Linuxblender

Postautor: Linuxblender » 23 lut 2018, 0:47

maniek pisze:
Linuxblender pisze:Dzięki maniek własnie się zastanawiam nad godot .

Ogarnij najpierw Blendera.. Skoro pytałeś na forum o proste interakcje w BGE, to w Godocie na pewno nie będzie łatwiej jak nie trzeba będzie pisać skryptów do tego.. Zaznajom się z BGE i jego funkcjami, zrób naprawdę coś prostego, może odtwórz jakąś prostą istniejącą grę w BGE, ale zrób to sam. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę bo się spalisz

Spoko , dzieki ziomeczku za dobrą rade ;) pozdrawiam
Linux blender

Wróć do „Inne”