Potrzebna porada w dziedzinie edycji filmów w Blenderze

Pytania nie pasujące do pozostałych for w tej kategorii.
Awatar użytkownika
Karricjusz

Potrzebna porada w dziedzinie edycji filmów w Blenderze

Postautor: Karricjusz » 31 paź 2013, 0:00

Witam ponownie ^^ Niestety, znowu nie za bardzo problem w temacie BGE, ale akurat sytuacja trochę mnie nagli. Otóż obiecałem komuś, że mu zedytuję filmik - to znaczy do istniejącego, nagranego filmu ja dodam jakiś nieskomplikowany obiekt 3D. Teoretycznie proste, a jednak... Nie jestem w stanie zrobić czegoś TAK prostego, jak wycięcie tła z wyrenderowanej sceny, tzn. gdy nakładam w edytorze Blendera scenę, ona przykrywa film pod nią :/ Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak mógłbym np. dodać kanał alfa tak, żeby, hm, "świata" nie było widać, a jedynie obiekty w nim się znajdujące? Teoretycznie można coś próbować zrobić z efektami Alpha Over i Alpha Under, albo z Nodami, ale naprawdę za każdym razem coś mi nie wychodzi, mniej lub bardziej. Problem najprawdopodobniej banalny, a i tak nie mogę sobie z tym poradzić. Byłby ktoś tak miły i mi to wytłumaczył krok po kroku? Często diabeł tkwi w szczegółach..
Obrazek

Awatar użytkownika
CacholaPL

Re: Potrzebna porada w dziedzinie edycji filmów w Blenderze

Postautor: CacholaPL » 23 gru 2013, 21:26

Chodzi Ci o to, że światło ma być niewidoczne, nie musisz dodawać światła, w opcjach materiału obiektu jest opcja "Emit", czyli, że obiekt emituje swoje światło, więc dodatkowe światła są zbędne
Mam wiele ambitnych planów, tylko jestem zbyt leniwy

Wróć do „Inne”