Importowanie

Problemy z materiałami, teksturami i normal mapami w Blender Game Engine
Awatar użytkownika
Michalek

Importowanie

Postautor: Michalek » 08 gru 2012, 18:41

Mam taki problem. Mam zamiar zrobic jakas prosta gre aby nauczyc sie troszke modelowania i pythona. Stworzylem juz kilka modeli m in choinki i takie tam - nie wazne. Zabieralem sie wlasnie za tworzenie pierwszego poziomu gry, importuje choinki (w obj) wszystko ladnie dziala, maja tekstury - cacy. Odpalam silnik gry i model choinki tak jakby staje sie przezroczysty i widoczny jakby od srodka. Pien choinki nie mial tekstury, byl poprostu brazowy. Gdy spojze na choinke z gory to nie dosc ze widze ja tak jak predzej to jeszcze widze pien, tak jakby ten pien byl nad choinka - cos jak w gimpie bylby na wyzszej warstwie a choinka na nizszej. Ale zanim wlacze silnik gry wszystko wyglada normalnie. Przed eksportem tez normalnie dzialalo (po odpaleniu silnika). Tylko zaimportowana choinka "wywraca sie wnetrzem na zewnatrz"
Moze juz ktos wie o co chodzi jesli nie to dolaczam plik, nazywa sie choinki http://chomikuj.pl/tyburski00/Blender+Projekty+i+inne
tekstury dopakowalem do pliku.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Re: Importowanie

Postautor: maniek » 08 gru 2012, 20:33

Skoro w ustawieniach materiału masz zaznaczone "Transparency" to w "Game Settings"(w ustawieniach materiału) zmień "Alpha Blend" z Opaque na Alpha Clip... Ale te textury chyba nie potrzebują przezroczystości to po prostu wyłącz transparency ;)
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Awatar użytkownika
Michalek

Re: Importowanie

Postautor: Michalek » 08 gru 2012, 20:39

Ha jak to mozliwe to ja nie wiem. Nie mialem wlaczonej opcji transparency podczas eksportu. Dziwne...
Dzieki wielkie wylaczylem ja i wszystko dziala. :)

Wróć do „Materiały i teksturowanie”