Blackness

Gry w trakcie realizacji, projekty zespołowe, gry ukończone, zasoby, pomysły na gry
Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Blackness

Postautor: robertdolega » 03 cze 2018, 17:49

Wspólnie z Mańkiem postanowiliśmy zrobić wersję mojej gry na urządzenia mobilne - stąd temat w silniku Godot. W zespole jesteśmy na obecną chwilę tylko we dwójkę. Jeśli ktoś jest chętny do wzięcia udziału w tworzeniu gry, to dajcie znać. Chętni piszcie do mnie na priv, to podam więcej szczegółów na jakiej zasadzie co i jak z Mańkiem ustaliliśmy.

Także utworzyłem ten temat, by dzielić się z Wami informacjami o postępach w tworzeniu gry i innymi newsami. Ja zajmę się teksturami, udźwiękowieniem, scenariuszem gry (bo to platformówka z fabułą), i koncepcją poziomów, a Maniek będzie to wszystko łączył w jedną całość i sprawi, że to co w mojej głowie, pojawi się na telefonach - będzie programował grę w Godocie.

Trzymajcie za nas kciuki i zapraszam do współpracy :D

tyser

Re: Blackness

Postautor: tyser » 03 cze 2018, 19:14

o ile na robieniu gier/programów na androida się kompletnie nie znam to z pracą w godocie mam trochę doświadczenia więc mógł bym pomóc problem jest tylko w tym że najwcześniej za jakieś 2 tgodnie bo na razie mam końcówkę roku szkolnego i standardowe poprawianie wszystkiego na ostatnią chwilę

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 03 cze 2018, 19:41

To daj znać kiedy już będziesz miał na to czas i wtedy będziemy pisać coś więcej. Fajnie, że chcesz pomóc, że masz chęć w tym uczestniczyć :)

Jak wam się podoba pomysł na grę platformową bez strzałek na ekranie? :shock: Wymyśliłem takie 2 sposoby sterowania, co Wy na to:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 03 cze 2018, 19:49

No też właśnie, przyciski kontrolne są najpopularniejsze w takich grach. To co Ty zaprezentowałeś to oczywiście pomysł fajny, ale nie wiem jeszcze czy w Godot jest możliwy. I na razie nie pamiętam czy jakaś taka gra miała podobne sterowanie..
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

tyser

Postautor: tyser » 03 cze 2018, 20:05

powinno się dać trzeba pobrać położenie kursora(z tego co wiem to w androidzie dotyk jest odczytywany jako wskaźnik myszki z jednoczesnym kliknięciem) i sprawdzić czy jest wciśnięty przycisk myszki powinno zadziałać

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 04 cze 2018, 9:29

Hm.. tak sobie myślę, że to sterowanie będzie uciążliwe.. No bo mamy "dotknij i przytrzymaj aby iść w prawo" ale będzie musiał oderwać palec, aby "stuknąć dwa razy, aby skoczyć", więc przestanie iść w prawo , czyli skoczy w miejscu...
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 04 cze 2018, 13:02

Dlatego narysowałem te strzałki taki łuk. Żeby skok nie był tylko w górę, tylko w górę i w prawo. Ten skok to wtedy taki łuk. Taki mam zamysł, ale nie wiadomo jakby się to sprawdziło w praktyce.

Awatar użytkownika
Jaskier26

Postautor: Jaskier26 » 08 cze 2018, 22:19

Czyli już małymi kroczkami przenośny Blackness staje się rzeczywistością. Super, że ta gierka tak się rozwija, no i ten pomysł na to, aby ekran był przejrzysty wygląda super. Tylko od strzału to klawisz już byłby widoczny?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 08 cze 2018, 22:38

Z kolegą Robertem już omówiliśmy ten temat i raczej, przynajmniej na razie, zostaniemy przy klasycznych przyciskach sterowania. Pierwsze testy na androidzie już też zrobiliśmy - nie bez problemów, ale w większości działa ;)

Awatar użytkownika
Jaskier26

Postautor: Jaskier26 » 08 cze 2018, 22:44

Ważne, że już coś tam działa ;)

Wróć do „Warsztat Godot Game Engine”