Steering/Flee obiekt zatrzymuje się na ścianie.

Pytania i problemy dotyczące fizyki i logiki w BGE.
Awatar użytkownika
Dewastacjusz

Steering/Flee obiekt zatrzymuje się na ścianie.

Postautor: Dewastacjusz » 11 lis 2016, 0:01

Witam, dziś chciałem zrobić proste AI Zająca i Lisa tak co by w grze natura żyła sobie własnym życiem. Lisek miał gonić Zająca w nieskończoność po mapie, niestety ten uszaty kolega uparcie nie chce używać NavMeshy i jego przygoda na tym padole łez kończy się na ścianie... NavMeshe są ustawione tak jak w Path Following u liska i u niego działają poprawnie.

Czy da się ustawić w Steering/Flee żeby obiekt unikał kolizji? Czy to ja mam taki błąd że obiekt nie używa NavMesh czy u innych też nie działa? Może znacie jakieś ciekawe pomysły na uratowanie "uszaka" od śmierci? :lol: Jestem początkujący w BGE, na razie odpuszczam sobie skryptowanie i działam tylko w kostkach logiki więc proszę o wyrozumiałość :cry: Korzystam z blendera 2.78 jak coś.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Re: Steering/Flee obiekt zatrzymuje się na ścianie.

Postautor: maniek » 20 lis 2016, 23:28

Zapodaj plik chociaż do przetestowania
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Awatar użytkownika
Dewastacjusz

Postautor: Dewastacjusz » 21 lis 2016, 9:14

W sumie to nie ma czego już zapodawać... po prostu opcja flee w bge nie używa naveshów. próbowałem na wiele sposobów i zero reakcji :/ dramat...

araagon

Postautor: araagon » 22 lis 2016, 17:22

araagon

araagon

Postautor: araagon » 22 lis 2016, 17:45

Niestety flee nie pozwala unikać przeszkód. Pomysłu na to na razie nie mam, może jakiś system wykrywania obiektów za pomocą ray a ucieczka tylko wtedy jak lis się zbliży. Pomyśle.
araagon

Wróć do „Fizyka i logika”