Nie odpoczniecie od tworzenia gier

Tu możemy odpocząć od tworzenia gier i porozmawiać na inne tematy związane z komputerami.
Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Nie odpoczniecie od tworzenia gier

Postautor: mardraq » 02 cze 2016, 18:05

Po bardzo długim okresie niebytu wracam z off-topem. Dla niedowiarków- osiągnięcie odpowiedniego poziomu w darmowym oprogramowaniu daje możliwość rozwoju w obszarze game-dev. w 2009 roku na poważnie rozpoczęła się moja przygoda z Blenderem, a w 2014 zostałem przyjęty jako grafik 3D, do studia produkującego gry mobilne. Myślę, że warto marzyć i mieć pragnienia, bo jak się postaramy to się spełnią. Tak na marginesie mam 54 lata. A to taka próbka mojej pracy obecnie :lol:

Obrazek
Obrazek

dynamowy

Re: Nie odpoczniecie od tworzenia gier

Postautor: dynamowy » 02 cze 2016, 20:16

Bardzo ładny model, chociaż te naboje mogły być nie płaską teksturą, a modelem dołączonym do całości ;). Dzięki w ogóle za twoje zwierzanie się, bo twoje słowa naprawdę budują i powodują, że może moja pasja również przerodzi się w coś większego :D

Tak właściwie, to nasza społeczność jest dość mała, na dodatek połowa z nas tu śpi, Maniek się leni, nie robi żadnych newsów, a jest o czym pisać, sorry Maniek :S Osobiście żałuję, że jest nas tak mało i jeszcze ktoś się tutaj odezwie raz na ruski rok.

Anyway, ten model to związany z jakimś ważniejszym projektem? Czy to tak hobbystycznie go zrobiłeś?

Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Postautor: mardraq » 02 cze 2016, 20:20

Dzięki :)

Model zrobiony w pracy do większego projektu. Tekstury będą inne, bo kto inny będzie je robił :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Postautor: mardraq » 05 cze 2016, 8:08

Zapomniałem dodać (jest to opisane na gimpuj.pl), że modele hp i lp zrobiłem w Blenderze dla mojego pracodawcy http://t-bull.com/, a tekstury zrobiłem w domu w Quixel'u.
Obrazek

Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Postautor: mardraq » 05 cze 2016, 13:51

Widzę, ze zaglądacie tutaj, więc jeszcze jedna pracka z cyklu "do strzelania" zrobiona na potrzeby gry naszego studia http://www.t-bull.com/ (jest na asset storze- taki sklep UNITY3D). Tak jak poprzednio- tekstura zrobiona w Quixelu. Tak sobie wczoraj usiadłem i zrobiłem nowa teksturę.

Obrazek

A tutaj siateczka- tak spokojnie mogłem jeszcze uciąć ok 200 do 300 trójkątów, lecz nie za bardzo lubię takie rozciągnięte na całej długości.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
szymon5596

Postautor: szymon5596 » 06 cze 2016, 13:31

Pastelowe tekstury do efekt zamierzony? Podobny styl graficzny jest w grze Rage.

Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Postautor: mardraq » 06 cze 2016, 16:51

Odcień tekstur to wynik HDR,ki Quixelowego renderera- są inne, lecz ja lubię tą ciepłą :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Postautor: mardraq » 06 cze 2016, 16:57

W ramach relaksu od samochodów, karabinów i budynków, które robię w pracy, od czasu do czasu jakaś organika. W grudniu naszło mnie na anime, a że szły święta to zrobiłem Śniezynkę :) Model taki dość hp, render w Cycles.

Obrazek

Choinka wg tutoriala Guru Wszystkich Guru Blendera, a animka wg poradnika Daniela Kreuter'a
https://www.youtube.com/user/MrLasla
Obrazek

Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Postautor: mardraq » 10 cze 2016, 17:59

Starcza skleroza :) . Koncept do tej broni-sniper rifle- przygotował kolega z pracy- link do jego teczki na max3d- http://max3d.pl/forum/threads/97871-wwysocki.
Obrazek

Awatar użytkownika
mardraq
Kontaktowanie:

Postautor: mardraq » 14 cze 2016, 18:17

Chyba jeszcze nie pokazałem modelu HP- tak lekko ponad 1.5 KK trójkątów. Kolory służyły do wypalenia mapy kolorów, potrzebnej do teksturowania- bez względu na użyty program warto ja sobie zrobić :)

Obrazek
Obrazek

Wróć do „Off-Topic”