Szkoła Graficzna

Tu możemy odpocząć od tworzenia gier i porozmawiać na inne tematy związane z komputerami.
Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Szkoła Graficzna

Postautor: Woobuz » 06 gru 2012, 0:19

Witam! Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad wyborem jakieś szkoły. Myślałem nad zawodem informatyka-grafika (nie wiem czy taki kierunek istnieje, ale chodzi mi dokładniej o tworzenie trójwymiarowych modeli :mrgreen: ), ale nie wiem czy się opłaca. O co mi dokładniej chodzi? Kilka osób z tego forum ukończyło szkoły graficzne i mam do was pytanie. Czy jest teraz w Polsce zapotrzebowanie na grafików? Jest to dla mnie informacja bardzo ważna, bo zamierzam uczyć się w takim kierunku, ale nie wiem czy zdołam zdobyć pracę, gdy ukończę szkołę.

W skrócie: Jak myślicie? Czy teraz i w bliskiej przyszłości może być zapotrzebowanie na grafików?
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."

Awatar użytkownika
janek

Re: Szkoła Graficzna

Postautor: janek » 06 gru 2012, 11:07

W Polsce na grafików 3D nie ma zapotrzebowania :( Płacę również są niskie, 2 tys może wiecej. W Warszawie 3 tys. Zależy co wybierzesz, za Game-dev też inaczej płacą. Najwięcej można zarobić w Kanadzie lub Niemczech (jeżeli ktoś chce emigrować). Nie mówie tego z własnego doświadczenia ale z moich spostrzeżeń i komentarzy innych ludzi.

Co wybrać? To zależy od ciebie :P Co lubisz ? W czym Ci idzie. To pytanie powinieneś zadać sobie w liceum (przynajmniej ja tak sądze).
Ja do dzisiaj nie wiem czy chcę być programistą czy grafikiem. Programistą jestem cienkim, trochę Turbo Pascala umiem ale nic poza tym :cry: Może sytuacja się z czasem zmieni...

Awatar użytkownika
Kelo821

Postautor: Kelo821 » 07 gru 2012, 18:20

Ehh "Grafik". Nie lubię tego pojęcia.
Powiem tak - grafik 3d to strasznie szeroko rozumiana posada dlatego wyrażaj się jaśniej np. "Enviroment Artist", "Character Artist", "Concept Artist" itd.
Co do tego że chcesz robić modele 3d to super ale jakie? No więc powracamy do tych posad powyżej. Nie sądzę żeby coś takiego było jak szkoła graficzna... nawet jeśli jest to jej nie potrzebujesz. Wszystko najlepiej robić samemu i kształcić się opierając się o prace różnych profesjonalnych artystów.
Ja np. nie zamierzam iść na jakieś studia bo jak widzę co za bullshit jest w technikum na profilu informatycznym ("najlepsze w województwie") to nie wyobrażam sobie tego co będzie na studiach. Wybierając szkołę musisz brać pod uwagę to ,że są tam ludzie którzy nie chcą pracować w game devie ale np. jako animator i wtedy tok nauczania jest całkiem inny niż gdyby byli sami do game devu. Poza tym w szkole się nie nauczysz niczego do zawodu - a nawet się cofniesz ,bo po nie będziesz miał czasu się uczyć swojego - "kolosy np. z matematyki albo fizyki"

To jest moje zdanie.
Pozdrowienia Adam
Podkręć swój procesor do 6Ghz i patrz z uwagą jak płomienie go pożerają.

Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Postautor: Woobuz » 07 gru 2012, 20:10

Enviroment Artist dokładniej, bo jeżeli chodzi o postacie, to idzie mi naprawdę słabo. W sumie dałem na całym forum kilka screenshotów, więc możesz zobaczyć :lol:

Przy okazji chciałbym bardzo podziękować całej ekipie Tromana za wszystkie tutoriale i za to, że zawsze, jak miałem jakiś problem to mi pomagaliście. Dziękuję Serdecznie 8-) 8-) 8-)

Ponieważ bardzo interesuje mnie tworzenie modeli, to chciałbym się jak najwięcej nauczyć. Dlatego jestem na tym forum :) Może w przyszłości zacznę z wami jakiś projekt, jeżeli się czegoś nauczę na glanc ;)

Pozdrawiam :)

PS: Uwielbiam te buźki :lol:
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."

Awatar użytkownika
Mortus

Postautor: Mortus » 08 gru 2012, 12:41

Hmmm... ja powiem tak. Jeżeli Cię ta branża interesuje, to przede wszystkim nie licz na żadną szkołę. Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć to tylko i wyłącznie z własnego doświadczenia - sam widzę jakich w szkole w tym temacie bredni uczą. Prawda jest taka, że przy rozmowie o pracę mało kto będzie Cię pytał jakież to tam szkoły pokończyłeś - oczywiście, dobrze jeżeli czymś tam będziesz się mógł pochwalić. Jednak to, o co przede wszystkim będziesz zapytany to Twoje doświadczenie oraz portfolio.

Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Postautor: Woobuz » 02 lip 2013, 12:12

Oczekując na animację do mojego systemu chciałbym powiedzieć nieco o szkole, którą wybrałem.
Nie, nie jest to żadna szkoła graficzna. Owszem, wybrałem sobie zawód Technik Informatyk, ale dotyczy to nie grafiki, lecz programowania.

Interesuje mnie trochę programowanie, a poza tym nauka w tym kierunku bardzo się opłaca.

Chciałbym wam podziękować za rady co do wyboru szkoły. To naprawdę mi pomogło, a programowanie jest bardzo ciekawe i rozwija kreatywność :)

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Postautor: Woobuz » 29 sie 2013, 12:18

Wczoraj zakupiłem podręczniki. Mały przegląd i wiem już tyle, że na początku będę się uczył Pascala od podstaw. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać :mrgreen:

Co myślicie o tym języku programowania? Do czego on się przyda?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 30 sie 2013, 22:43

Przyda Ci się do nauki programowania.. ogólnie jest to język dla początkujących wprowadzający do tajników programistycznych i logicznych
(instrukcje warunkowe, pętle, tablice ).. Głównie programy z tego języka to czarny ekran i biały tekst ;) no chyba że zaczniecie się bawić modułami grafiki.. ale ja za moich czasów miałem raptem 16 kolorów ;) Wiem że w pascalu można zrobić jakieś dobre programy, ale nie znam żadnego popularnego ;)
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

juliaw
Kontaktowanie:

Postautor: juliaw » 13 paź 2014, 13:13

A com myślicie o kierunku w szkole policealnej grafika komputerowa??? :oops:
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 8:51 przez juliaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Postautor: Woobuz » 13 paź 2014, 18:26

Kojarzę, że gdzieś w Warszawie jest szkoła wyższa z kierunkiem "Tworzenie Gier Komputerowych" :)

Może coś takiego się przyda, kto wie :ugeek:

Wróć do „Off-Topic”