Strona 1 z 1

Zlecę stworzenie modelu 3D z fizyką do badań naukowych

: 08 mar 2017, 19:55
autor: kaskaderkl
Dzień dobry,
poszukuję osoby/firmy chętnej do stworzenia modelu pojazdu na potrzeby badań naukowych. Model musi dać się sterować przez aplikację Java, tzn. chciałbym odczytywać wewnątrz aplikacji dane z wirtualnych sensorów (kamery, radaru) oraz podawać parametry modelu: siły, współczynniki sprężystości, współczynniki tłumienia, długości niektórych elementów.
Nie narzucam techniki wykonania - może być JMonkey, albo oczywiście Blender + OpenDevice lub cokolwiek innego.
Modelowany pojazd musi spełniać dość ścisłe wymagania jeśli chodzi o swoją budowę: musi mieć napęd, 4 sprzęgła i 4 skrzynie bezstopniowe, zawieszenie niezależne o regulowanych punktach mocowania do nadwozia z możliwością aktualizowania na żywo jego parametrów, niezależnie skrętne koła i opony o zmiennym tarciu w zależności od ich ugięcia. Szczegóły oczywiście podam chętnym.
Pojazd musi poruszać się po łatwym do modyfikacji środowisku. Potrzebuję przetestować jego zachowanie na kilku rodzajach nawierzchni w różnych sytuacjach. W jego otoczeniu muszą znajdować się proste obiekty nieruchome (drzewa, drogi, domy) i ruchome (inne pojazdy, piesi, rowerzyści, zwierzęta), poruszające się po zdefiniowanych trajektoriach.
Warstwa graficzna może być bardzo prosta, kilkadziesiąt trójkątów na nadwozie pojazdu w pełni mi wystarczy. Fizyka nie musi być zaawansowana. Większość zjawisk (przełożenie skrzyni biegów, zmiana tarcia opony, itd.) mogę opisać prostymi funkcjami ciągłymi (lub je narysować), bez uwzględniania wewnętrznych strat energii, temperatury elementów i innych zakłóceń. Elementy ruchome mogą być po prostu parami kinematycznymi bez uwzględniania budowy, tarć i innych takich.
Forma współpracy (stała lub jednorazowe zlecenie) i forma umowy do uzgodnienia.

Re: Zlecę stworzenie modelu 3D z fizyką do badań naukowych

: 03 maja 2017, 22:09
autor: myinventions
Proszę o kontakt prywatny, interesuje mnie ewentualny naukowy aspekt pracy.