Strona 1 z 3

Robi ktoś coś?

: 17 lis 2019, 1:11
autor: maniek
Witam

Chciałem Was zapytać czy robi ktoś coś w jakimkolwiek silniku? Czy zapał do tworzenia gier całkowicie Wam opadł?

Re: Robi ktoś coś?

: 20 lis 2019, 19:55
autor: Felioz
Ciężko nawet o nowe posty.

Re: Robi ktoś coś?

: 24 lis 2019, 20:22
autor: Jaskier26
Raz na jakiś czas bawię się w BGE, ale nic konkretnego nie powstaje. Niestety zapał jakoś opadł...

Re: Robi ktoś coś?

: 24 lis 2019, 23:38
autor: Felioz
Ok, to jest nas trzech XD. Znalazł się "ktoś który coś". A tak na poważnie to dobrze, cokolwiek to więcej niż nic. Myślę że wielu ludzi ma tak ja ty. Wielu gierko-twórców poleca zrobienie najprostszej i najbrzydszej gry, ale zrobienie do końca (tak jak ja skończę grę o jeleniu w przyszłości 8-) )

Re: Robi ktoś coś?

: 26 lis 2019, 21:38
autor: szymon5596
Robię w Unity od kilku miesięcy. Skończyłem każdy projekt do końca. Niedługo chyba nawet wydam gierkę na Windows Store (bo akurat mam konto deweloperskie). Oczywiście dla jaj, żeby zobaczyć jak procedura wygląda, bo zarobić na niej nie zarobię. Wróciłem też do Blendera (ostatni rok praktycznie jak potrzebowałem grafik to brałem gotowce na licencji cc0 - są ich miliony). I kurczę ciężko mi się przyzwyczaić do Blendera 2.81 albo zapomniałem już wszystkiego, czego się w życiu nauczyłem (a swego czasu trochę zrobić umiałem).

Re: Robi ktoś coś?

: 03 gru 2019, 18:24
autor: Felioz
Pochwal się! :)

Re: Robi ktoś coś?

: 03 gru 2019, 19:44
autor: maniek
No tak właśnie zauważyłem, że zapały poopadały, widzę też to po sobie, brak czasu i różne problemu, które przyplątały się w życiu. A w ogóle przeglądacie jakieś materiały z tematyką związane? Czytacie jakieś tutoriale, newsy czy bardziej oglądacie na YT?

Kiedyś fajnie było jak to forum żyło - ale tendencja chyba taka jest że na forach już mało kto się udziela, chyba przeminęła moda na fora

Re: Robi ktoś coś?

: 04 gru 2019, 18:04
autor: Jaskier26
Na razie tylko na YouTubie sobie przeglądam filmiki z tematyką robienia gier. Zwłaszcza podobają mi się dev vlogi, w których ludzie pokazują rozwój gry i opisują czego się nauczyli.

Re: Robi ktoś coś?

: 07 gru 2019, 15:14
autor: Felioz
Życiem tętni na discordzie. Na blenderartist nie ma jakichś "tłumów" ale coś się dzieje. Tromańczyków jest garstka (2-3 osoby) która nie chce nawet testować i komentować "tutejszych" gier. A największym zainteresowaniem cieszy się wątek "narzekający". Nowych ludzi mogą odstraszyć screeny z prototypu gry o magicznym chomiku (bez urazy, tutoriale przeczytałem, uszanowanko dla autora).
Nowych gierko-twórców wsysa Unity z Unrealem, anglo, hiszpańsko i rosyjskojęzyczne fora które gromadzą ludzi z całego świata. Myślę że ludzie którzy tworzą gry często-gęsto władają językiem angielskim i nawet jeśli tworzą w blenderze to też są aktywni blenderartists.
Polscy twórcy też chyba nie robią gier w polskim języku ale to już temat na inne forum ;p

Re: Robi ktoś coś?

: 08 gru 2019, 11:34
autor: Chaos
Ja dopiero uczę się GDScripta do Godot3.1