BGMC na tromanie

Propozycje zmian na naszej stronie oraz uwagi jej dotyczące zamieszczamy tutaj.
Awatar użytkownika
Felioz

Re: BGMC na tromanie

Postautor: Felioz » 02 lis 2018, 2:24

Spróbujmy wpierw w mniejszej skali, skromnie, każdy sam, tu na Tromanie. Zdobędziemy pewne doświadczenia w organizacji takich przedsięwzięć i zobaczymy jacy sami jesteśmy. Potem ewentualnie będzie się można pchać w "wielki świat".

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 02 lis 2018, 9:06

Mam rozumieć, że nie jesteś za tym, aby upubliczniać to na forach blender.pl i polskikursblendera.pl??
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

Awatar użytkownika
Felioz

Postautor: Felioz » 02 lis 2018, 14:05

W sume nic się nie stanie, spróbować można ale to nie są stricte BGE`owe fora.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 02 lis 2018, 14:51

Ale interesują się Blenderem, i też są tam ludzie, którzy interesują się tworzeniem gier, a nie wiedzą o tromanie. Ja powiem tak: jak ktoś się zgłosi, to dobrze dla forum i turnieju, mamy nowego użytkownika - jeśli nie to jesteśmy w punkcie wyjścia.
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

Awatar użytkownika
Felioz

Postautor: Felioz » 03 lis 2018, 0:04

...są tam ludzie, którzy interesują się tworzeniem gier, a nie wiedzą o tromanie...
Nie pomyślałem w ten sposób . Ok, jestem przekonany. Tym bardziej że jest nas tu chyba garstka.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 03 lis 2018, 0:28

No to fajnie.

Trzeba się w końcu zastanowić jakie silniki bierzemy pod uwagę.. Tylko blenderowe czy inne też? No bo jednym z kryteriów oceniania będzie jakość graficzna. Więc można sądzić, że BGE/upBGE jest w tyle za Armory,Godot, Unity czy UE.
Choć z drugiej strony to tak naprawdę umiejętności twórcy są ważniejsze chyba od możliwości silnika. Bo jeżeli ktoś nie umie za bardzo modelować czy teksturować to i w UE zrobi słabej jakość graficznej projekt.

Awatar użytkownika
Felioz

Postautor: Felioz » 03 lis 2018, 2:08

Ja jestem za BGE, UPBGE, Armory3D, (ew. Godot, bo był na tromanie) +wspomaganie Gimpem. Jedno-osobowe projekty, trzy tygodnie, jest nas mało. Coś al`a druga opcja z propozycji Trolla. Też podpisuję się pod cytatem:
Wszystko oczywiście jednak zależy od liczby chętnych osób i sporządzenia głosowania na temat tego w jakiej formie ma być 3TG.

Awatar użytkownika
Jaskier26

Postautor: Jaskier26 » 03 lis 2018, 12:29

Felioz pisze:Ja jestem za BGE, UPBGE, Armory3D, (ew. Godot, bo był na tromanie) +wspomaganie Gimpem. Jedno-osobowe projekty, trzy tygodnie, jest nas mało.

Sądzę, że jest to najlepsze rozwiązanie na początek. Również, tak jak zaproponował Maniek, warto by zainteresować tym tematem ludzi z innych blenderowskich stron.
A jeśli chodzi o publikację gierki, to mogłaby być w formie rozszerzenia exe?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 03 lis 2018, 13:01

Jaskier26 pisze:A jeśli chodzi o publikację gierki, to mogłaby być w formie rozszerzenia exe?

Gra powinna być udostępniona w taki sposób, aby oceniający bez problemu ją odpalił i zagrał. Blend czy exe to już decyzja każdego z osobna.
Chciałbym też aby po osiągnięciu terminu, projekty spływały do mnie - chciałbym porobić filmiki z tym gier i dać na YT aby jeszcze to rozpropagować. Co Wy na to?

Co do nazwy: przymiotnik "Tromański" nie bardzo mi pasuje takie słowotwórstwo. Może "Turniej Twórców Gier Tromana"?

Awatar użytkownika
Jaskier26

Postautor: Jaskier26 » 03 lis 2018, 17:05

Jak najbardziej filmiki będą dobrym pomysłem do przedstawienia produkcji przygotowanych przez uczestników, jak i samego promowania wydarzenia. Co do nazwy, to mi pasuje Twój wariant. Sam akurat nie mam lepszego pomysłu.

Wróć do „Propozycje i uwagi”