To tylko propozycja

Propozycje zmian na naszej stronie oraz uwagi jej dotyczące zamieszczamy tutaj.
Nersael

To tylko propozycja

Postautor: Nersael » 13 sty 2014, 22:47

Chciałbym przedstawić swój problem i jednocześnie propozycję.
Jak każdy miałem, mam marzenia. Ale nie udało mi się odnieść sukcesu o jakim marzyłem, a nawet poniosłem porażkę. Założyłem stronę internetową, gdzie użytkownicy aby pobrać grę musieli się zarejestrować. Niestety w ciągu 9 miesięcy zyskałem 49 użytkowników, a zakładałem zarabianie na mailingu. Oprócz tego przy każdej grze podczas jej uruchamiania jest wyświetlana reklama, którą gra pobiera przy uruchamianiu. Gry już można pobierać bez konieczności rejestracji, ale wyświetleń reklamy jest tak niewiele, że nie da rady na tym zarobić. Serwer mam wykupiony do marca i podejrzewam, że to będzie koniec mojej strony, a mi przyjdzie pojechać za granice na zmywak.

No i teraz taka propozycja, aby na stronie Troman umieścić temat gdzie można pobierać gry(wiem taki temat już jest ale myślałem o napisie obok rejestracji).
Widział bym to tak:
Opcja pierwsza. Dany użytkownik umieszcza skrypt i scenę reklamy, która pobiera odpowiedni plik dla danego użytkownika.
Przykładowo
Umieszczasz scenę reklamy w grze, a w skrypcie w podanym miejscu wpisujesz nazwę pliku, który skrypt ma pobrać ze strony(ważne aby był osobny dla każdego użytkownika).
Save as game engine run time i spakować całość do instalacji inno setup.
Opcja druga jak chodzi o sposób robienia pliku instalacyjnego to użytkownicy wysyłają swoje gry (plik blend)do odpowiedniej osoby na stronie Tromana, która będzie odpowiedzialna za dodanie sceny reklamy, export do pliku wykonywalnego i utworzenie pliku instalacyjnego.
Albo będzie to plik gry na stronie Tromana albo na innej stronie skąd można pobrać a na Tromanie będzie odnośnik z zdjęciami i ewentualnymi filmikami prezentującymi grę na youtubie.
Gra pobiera indywidualny plik dla danego użytkownika aby było wiadomo ile razy została wyświetlona reklama, ilość wyświetleń będzie sumowana danemu użytkownikowi w danym okresie czasu.
Każdy z użytkowników, kto będzie chciał może szukać firm chcących zamieścić reklamę w taki sposób.
Zysk można odpowiednio podzielić na właściciela strony Troman i użytkowników, których gry będą wyświetlały reklamę.
Jest to tylko moja propozycja. Myślę, że takie rozwiązanie jest ciekawe i chyba jeszcze nikt czegoś takiego nie zrobił. Użytkownicy są zachęcanie zyskiem. A strona Troman nic na takiej operacji nie straci tylko może zyskać.

Wróć do „Propozycje i uwagi”