Powiadomienia ajaxowe?

Propozycje zmian na naszej stronie oraz uwagi jej dotyczące zamieszczamy tutaj.
Darkhog

Powiadomienia ajaxowe?

Postautor: Darkhog » 01 sie 2012, 11:15

Mógłbyś dodać coś co mi się podoba w vBulletinie, a mianowicie to że jak się obserwuje temat, to pokazują się notyfikacje że pojawiły się nowe posty, nawet jak nie sprawdzasz maila/nie odświeżasz strony? Całość jest prawdopodobnie bazowana na Ajaksie, o ile się nie mylę. Tak samo można by wprowadzić powiadomienia o komentarzach w których wymieniono dany nick użytkownika (czyli jak ktoś np. napisze darkhog w komentarzu mi się pokaże że dany user mnie wymienił razem z linkiem do komentarza).
Nie ma rzeczy niemożliwych. Jest tylko brak umiejętności.
Wcześniej znany jako Rave.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Re: Powiadomienia ajaxowe?

Postautor: maniek » 01 sie 2012, 11:33

Nie chce za bardzo modyfikować kodu źródłowego phpBB, ponieważ przy aktualizacji skryptu będą miał tylko więcej roboty.. Być może istnieje jakiś dodatek lub modyfikacja, więc może wtedy.. pomyślimy..
Ale gdzie ogólnie takie rzeczy miałyby się pojawiać?? w panelu użytkownika??
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Darkhog

Postautor: Darkhog » 02 sie 2012, 0:35

No raczej na widoku, jak np. w panelu Witaj <nazwa usera>, pod Moje Posty jako np. Powiadomienia (<liczba nowych powiadomień>).

A co do zmieniania PHPBB, to przecież możesz zrobić diffa z niezmodyfikowaną wersją a później zaaplikować na nowej co generalnie doda twoje zmiany po aktualizacji.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 02 sie 2012, 7:32

Czy mi się wydaje czy ty chcesz coś w rodzaju tablicy na Fujzbuuku?? "User zrobił to, Usera2 zrobił tamto"??
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Darkhog

Postautor: Darkhog » 13 sie 2012, 17:47

Aż tak to nie. Wystarczą powiadomienia o odpowiedziach w obserwowanych tematach. Zresztą weź zarejestruj się na pierwszym lepszym forum opartym o vBulletin czy XenForo, to zaczaisz o co chodzi.

Wróć do „Propozycje i uwagi”