Strona 1 z 1

CorelDraw

: 01 sie 2012, 19:43
autor: Michalek
Grafika wektorowa - tak dla ścisłości - to nic innego jak obrazy tworzone za pomocą figur geometrycznych które z kolei opisane są wzorami matematycznymi. Obrazek tego typu możemy powiększać, zmniejszać kilkakrotnie, mimo to nie straci on na jakości.

To taki mały wstęp mojego autorstwa :)

A co do tematu to polecam program Corel Draw. Ma bardzo dużo narzędzi związanych z artystyczną i nieartystyczną obróbka krawędzi figury. Posiada wiele gotowych szblonów figur. Jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Naprawdę, program jest godny sprawdzenia. W internecie można znaleźć także wiele tutoriali na jego temat. Niestety program nie jest darmowy, jednakże - o ile mi wiadomo - można pobrać za darmo program na 30 dni. Jeżeli dobrze zaplanujemy swoja prace te 30 dni powinny wystarczyć do zrobienia kilku nawet projektów.

Re: CorelDraw

: 01 sie 2012, 19:47
autor: maniek
Owszem na co dzień używam Corela do projektów w firmie. Niestety nie umywa się on do pakietu Adobe, ale za taką ceną to i tak dobra alternatywa. W Corelu wkurza mnie brak kolorów z reprezentacji szesnastkowej, dlatego projekty graficzne stron internetowych wolę projektować w darmowym Inkscape ;)

Re: CorelDraw

: 21 lis 2014, 8:55
autor: juliaw
Również pracuję na Corelu i uważam, że jest spoko. Nie znałam programu Inkscape, ale dzięki za wypowiedź bo z pewnością do niego zajrzę ;)

Re: CorelDraw

: 21 lis 2014, 9:32
autor: maniek
W Inkscape podoba mi się rozwiązanie narzędzia gradient, gdzie w Corelu jest co najmniej mierne, moim zdaniem.. Ale znowuż w Inku brakuje mi opcji umieszczania obiektów w kadrze jak to rozwiązał Corel