CorelDraw

Dyskusje na temat programów do obróbki grafiki wektorowej (np. INKSCAPE).
Awatar użytkownika
Michalek

CorelDraw

Postautor: Michalek » 01 sie 2012, 19:43

Grafika wektorowa - tak dla ścisłości - to nic innego jak obrazy tworzone za pomocą figur geometrycznych które z kolei opisane są wzorami matematycznymi. Obrazek tego typu możemy powiększać, zmniejszać kilkakrotnie, mimo to nie straci on na jakości.

To taki mały wstęp mojego autorstwa :)

A co do tematu to polecam program Corel Draw. Ma bardzo dużo narzędzi związanych z artystyczną i nieartystyczną obróbka krawędzi figury. Posiada wiele gotowych szblonów figur. Jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Naprawdę, program jest godny sprawdzenia. W internecie można znaleźć także wiele tutoriali na jego temat. Niestety program nie jest darmowy, jednakże - o ile mi wiadomo - można pobrać za darmo program na 30 dni. Jeżeli dobrze zaplanujemy swoja prace te 30 dni powinny wystarczyć do zrobienia kilku nawet projektów.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Re: CorelDraw

Postautor: maniek » 01 sie 2012, 19:47

Owszem na co dzień używam Corela do projektów w firmie. Niestety nie umywa się on do pakietu Adobe, ale za taką ceną to i tak dobra alternatywa. W Corelu wkurza mnie brak kolorów z reprezentacji szesnastkowej, dlatego projekty graficzne stron internetowych wolę projektować w darmowym Inkscape ;)
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

juliaw
Kontaktowanie:

Postautor: juliaw » 21 lis 2014, 8:55

Również pracuję na Corelu i uważam, że jest spoko. Nie znałam programu Inkscape, ale dzięki za wypowiedź bo z pewnością do niego zajrzę ;)

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 21 lis 2014, 9:32

W Inkscape podoba mi się rozwiązanie narzędzia gradient, gdzie w Corelu jest co najmniej mierne, moim zdaniem.. Ale znowuż w Inku brakuje mi opcji umieszczania obiektów w kadrze jak to rozwiązał Corel
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Wróć do „Grafika wektorowa”