Gimp 2.10

Dyskusje na temat programów do obróbki grafiki rastrowej (np. GIMP).
Awatar użytkownika
Troll

Gimp 2.10

Postautor: Troll » 14 cze 2018, 9:07

Ostatnio wyszła nowa wersja GIMP-a opatrzona numerem 2.10. Twórcy usprawnili w niej parę rzeczy. Jedną z nowości jest np. to, że GIMP będzie korzystał z wielu rdzeni procesora jednocześnie, a nie tylko z jednego. Ogółem korzystanie jest wygodniejsze, podgląd narzędzi jest szybszy i płynniejszy. Zmieniono też interfejs graficzny na ciemnoszary. Pewnie z myślą o fanach Adobe :)

Oczywiście nie obeszło się bez drobnych błędów (Ja na ten przykład nie mam GIMP-a na pasku zadań po jego włączeniu). Być może warto zaczekać na pierwsze hotfixy przed pobraniem.

Tutaj się dowiecie więcej o ostatniej aktualizacji (ANG):
https://www.gimp.org/release-notes/gimp-2.10.html

Awatar użytkownika
szymon5596

Re: Gimp 2.10

Postautor: szymon5596 » 15 cze 2018, 18:39

Ja Gimpa zawsze szczerze nie znosiłem i wolałem nawet Paint.net niż go.. Jednak do Photoshopa nie ma startu, ale swoje PS kosztuje.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 15 cze 2018, 22:17

Do PS nie ma startu? szczerze nie zgodzę się z tym.. pracowałem z oboma programami i PS dla mnie jest tak nie intuicyjny, że na prawdę żal mi ludzi wydający kupę szmalu na taki badziew.. ale to kwestia gustu i przyzwyczajeń - to jak rozmawiać i porównywać Blendera z 3DS max..
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Awatar użytkownika
szymon5596

Postautor: szymon5596 » 15 cze 2018, 22:38

W sumie racja, ale jednak w moim otoczeniu nikt nie wybrał Gimpa. Pewnie zależy też do jakich zastosowań się go używa.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 15 cze 2018, 22:41

Pracuje z nim 10 lat i naprawdę nie widzę potrzeby wydawania x tysięcy PLN za podstawowe narzędzia, które są tu i tu ;) To samo z 3DS max.. nie potrzebujesz za niego płacić, kiedy Blender ma podstawowe, a nawet takie same narzędzia do modelowania :)
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 16 cze 2018, 11:19

To pewnie kwestia przyzwyczajeń. Kiedyś używałem Gimpa. Przesiadłem się na Photoshop. I teraz jak włączyłem Gimpa to masakra. Ja bym właśnie stwierdził, że Gimp jest nie intuicyjny. Tyle sie trzeba naklikać, żeby coś zeskalować, a w Photoshopie CTRL+T i już sobie i skaluję i obracam i przesuwam. No ale o gustach się nie dyskutuje.

Ale porówując Blendera do 3DS Max to naprawdę nie ma sensu wydawać kasy na 3DS Maxa. Gdy mowa o Blenderze nawet stwierdzenie, że co jest do wszystkiego, to jest do niczego, nie jest prawdą.

Wróć do „Grafika rastrowa”