[noob] Wczytywanie obiektu z pliku zewnętrznego

Ogólne dyskusje na temat Blender Game Engine.
vito

[noob] Wczytywanie obiektu z pliku zewnętrznego

Postautor: vito » 06 sty 2015, 15:00

Witam!
Jako że jest to mój pierwszy post, na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników forum.

Korzystam z Blendera w wersji 2.72.
Walczę ostatnio z następującym problemem. Próbuję wstawić do mojego projektu gry obiekt z pliku zewnętrznego, powiedzmy samochod.blend.
W pliku tym utworzyłem najpierw grupę o nazwie "samochod".
W nowym pliku projektu wstawiam ów samochód za pomocą polecenia File|Link. Obiekt jest poprawnie wstawiany do projektu. Nadaję mu właściwość Physics|Physics Type: Rigid Body, definiuję Collision Bounds, wciskam "P". Powinien spadać pod wpływem grawitacji, ale nic takiego się nie dzieje.
Tak samo postępuję z kostką (cube), z tym wyjątkiem, że nie korzystam z pliku zewnętrznego, a wstawiam ją bezpośrednio w projekcie. Wszystko działa, jak trzeba.
Przy próbie sterowania samochodem (applyForce, applyMovement, cokolwiek) - dzieje się to samo, czyli nic. Kostka reaguje poprawnie na wszystkie polecenia wydawane z klawiatury.
W którym miejscu popełniam błąd?

[EDYTOWANY 08-01-2015]
To może zapytam inaczej: jaka jest poprawna procedura postępowania, aby wstawić do projektu gry obiekt z pliku zewnętrznego i sterować nim za pomocą klawiatury?

Wróć do „Ogólnie”