UE 4 za darmo!

Rozmowy na temat innych silników gry.
Dynamonowy

UE 4 za darmo!

Postautor: Dynamonowy » 03 mar 2015, 21:34

Po blisko roku obecności na rynku, Unreal Engine 4 został przez twórców udostępniony za darmo. Od tej pory wszyscy chętni mogą wykorzystywać silnik graficzny bez konieczności wnoszenia początkowych opłat lub miesięcznego abonamentu.

Coś wspaniałego :D

Linkuś: https://www.unrealengine.com/

Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Re: UE 4 za darmo!

Postautor: Woobuz » 04 mar 2015, 1:04

No jedyny haczyk jest taki, że trzeba płacić 5% zarobków, jeżeli na grze zarobi się powyżej 3 tysięcy w kwartale. Ale 5% to i tak mało, wystarczy popatrzeć na polskie podatki xD
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."

araagon

Postautor: araagon » 04 mar 2015, 20:38

Nie wiem co wy o tym myślicie ale moim zdaniem i tak BGE jest fajnym silnikiem i takim pozostanie.
Większe możliwośći UE4 wcale nie oznaczają, że zaraz przeskoczycie na niego i stworzycie grę lepszą niż w BGE.
Wiem o czym mówię, znam dobrze UNITY a jednak bawię się głównie BGE. Znam jego ograniczenia i to właśnie mnie napędza do tworzenia i testowania.
UE4 jest typowym silnikiem dla dużych wytwórni gier.
araagon

Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Postautor: Woobuz » 04 mar 2015, 21:54

Oczywiście masz rację. Blender to dobry silnik, tylko producenci muszą popracować nad ogólną wydajnością. Gdyby to zrobili...kto wie, może Blender zdołałby dostać się na szczyt :)

Tak czy inaczej informacja o UE4 jest naprawdę dobra. Silnik o wielkiej mocy zostaje darmowy... czegóż chcieć więcej? :D
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."

araagon

Postautor: araagon » 04 mar 2015, 22:23

Bge nie jest dla profesjonalistów tylko hobbystów więc raczej nigdy nie będzie tak wydajny jak UE4.
Ja liczę na to że ktoś w końcu wprowadzi tzw "draw call batching", to da jakieś 4x do prędkości działania, powinno wystarczyć dla hobbystów takich jak ja.
araagon

Wróć do „Inne Game Enginy”