Blackness

Tutaj chwalimy się skończonymi projektami oraz zasięgamy opinii na ich temat.
Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Blackness

Postautor: robertdolega » 29 maja 2019, 18:17

Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że Blackness - moja pierwsza platformówka, jest już skończona. Mówiłem tak wiele razy, ale po ostatnich zmianach i ulepszeniach wiem, że dopiero teraz tak jest. Od mojego ostatniego wpisu na temat Blackness minęło już chyba kilka miesięcy, a przez ten czas wiele się zmieniło. Zauważyłem, że YouTube'rzy (czy jak to się tam pisze), zaczęli nagrywać filmiki z Blackness i wytknęli mi sporo błędów i niedoróbek, a dzięki temu mogłem grę ulepszyć. I oto jest...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zachęcam do pobrania: https://gamejolt.com/games/blackness/366080

I czekam na feedback ;)

Lista nowości i zmian:

- Dodałem prolog i epilog.
- Dodałem poziom treningowy.
- Zmieniłem przyciski sterowania. Wiele osób mocno krytykowało i nie mogło przywyknąć do wcześniejszego układu.
- Dodałem radar, który wydaje sygnał dźwiękowy, gdy w pobliżu znajdzie się wróg.
- Dodałem coś na kształt pola siłowego, taką tarczę, pod którą można się schronić.
- Zmieniłem grafikę w tle, potrzebowałem wypełnić pustą przestrzeń i dodać więcej ruchu.
- Poprawiłem animację nóg bohatera i dodałem animację mrugania okiem.
- Poprawiłem kolizję strzałów.
- Poprawiłem tekstury efektów wizualnych.
- Poprawiłem efekty dźwiękowe.
- Teraz 'falą uderzeniową' można uchronić się przed nadlatującymi strzałami. Trzeba mieć tylko dobry refleks :D
- Naprawiłem sporo mniejszych lub większych błędów, które miały negatywny wpływ na całą rozgrywkę.

Moje myśli nadal skupiają się na Blackness. Mam trzy pomysły. Albo zrobię drugą część - więcej akcji, mniej błądzenia. Albo Blackness FPS. Albo jeszcze Blackness na Androida. Trzecia opcja najbardziej by mi odpowiadała, ale obawiam się, że za wysokie progi na moje nogi. Czas pokaże.

araagon

Re: Blackness

Postautor: araagon » 30 maja 2019, 18:48

Jest naprawdę świetna, do tego wciągająca!!!
Gra ma swój przyjemny klimat:)
Gratuluje ci, naprawdę dopracowany projekt. Napiszę więcej jak jeszcze trochę pogram:)
araagon

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 30 maja 2019, 22:38

Dzięki wielkie! Bardzo fajnie coś takiego usłyszeć. Zwłaszcza po tylu miesiącach pracy :)

Awatar użytkownika
Felioz

Postautor: Felioz » 30 maja 2019, 22:54

Klimat rzeczywiście "własny", trochę jak w "Limbo". Niektóre miejsca czy platformy są "na styk", albo "teraz" coś mi nie szło. Mimo to zgadzam się z przedmówcą, widać kunszt i znajomość prawideł gamedevu.

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 31 maja 2019, 12:03

Gra jest naprawdę świetna.. dawno nie widziałem tak dobrze dopracowanej platformówki. Rozumiem, że to w BGE? Jak to jaki następny krok? Oczywiście, że Blackness na Androida ;) Nie ma innej opcji..
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-imprezowe-koszulki.cupsell.pl

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 31 maja 2019, 23:39

Dzięki Wam :D

Rzeczywiście niektóre platformy są na styk, ale na każdą można wskoczyć. Najtrudniejsza do przejścia pod tym względem jest pierwsza połowa drugiego poziomu, jestem pewien, że o nim mowa ;)

Tak tak to w BGE :)

Wróć do „Gry ukończone”