Kula

Tutaj chwalimy się skończonymi projektami oraz zasięgamy opinii na ich temat.
Nersael

Kula

Postautor: Nersael » 19 sty 2014, 13:38

Wczoraj dokończyłem bardzo prostą grę "Kula".
link do pobrania pliku instalacyjnego
http://dysk.onet.pl/link/56h8E
link do pobrania pliku blend
http://dysk.onet.pl/link/l1gGb

Mam jednak kilka problemów.
- avast rzuca podejrzenie przy pierwszej probie uruchomienia pliku exe zrobionego z blend(save as game runtime). Szukałem czy gdzieś do firmy avasta nie można wysłać plików co by uaktualnili by nie był taki podejrzliwy, ale nic nie znalazłem. Czasem jak avast sprawdza program przy win 8 wyskakuje niebieski ekran z narysowaną :( i komunikat kernel securit error, no przy takim okienku to nikt nie będzie chciał uruchamiać tych gier. Dopiero jak wyłączę avasta gra się normalnie uruchamia.

- Gra jak nie może pobrać pliku reklamy to wyświetla komunikat o braku połączenia i gra się wyłącza. U mnie na dwóch komputerach i u narzeczonej nic takiego nie wystąpiło, ale parę osób pisze o takim problemie. Ja sprawdzałem grę na win 8 i win xp, czy mógłby ktoś dla mnie sprawdzić czy u niego działa poprawnie.

- Sprawdzam też taką, rzecz, że tylko przy pliku exe występuje sytuacja blokowania myszki(plansza jakby chciała a nie mogła), chodzi o obracanie planszą. O tyle jest to trudny problem bo nie zawsze występuje, raz uruchomię to jest "zonk", wyjdę do menu i jeszcze raz kliknę na level i jest dobrze. Mieliście podobne problemy?

Z pliku blend można się dowiedzieć jak wygląda skrypt pobierania reklamy, no i reszta gry(przyznam, że co do menu to się nie postarałem ale zależało mi na szybkiej produkcji, odpuściłem odblokowanie następnego levelu po przejściu jednego).

Mam nadzieję, że linki działają poprawnie, pierwszy raz na onet dysk coś umieściłem.

Awatar użytkownika
Fyex
Kontaktowanie:

Re: Kula

Postautor: Fyex » 19 sty 2014, 14:07

Fajna gierka, chociaż jak dla mnie bardziej powinno obracać się planszą, po prostu przechyla się w osi y-z za mało :)
Takie moje odczucie :)

Nersael

Re: Kula

Postautor: Nersael » 19 sty 2014, 17:01

Dzięki za sprawdzenie.
Jak będę robił kolejną wersję to wezmę pod uwagę większe wychylenie.

Wróć do „Gry ukończone”