Strona 1 z 1

EDEN

: 11 mar 2018, 22:07
autor: Woobuz
Witajcie, Tromanowicze. Długo się nie odzywałem na forum, ale to z racji tego, że miałem sporo na głowie (sesja i te sprawy :P ). Ostatnio znajduję więcej czasu, więc pomyślałem, że stworzę na szybko jakąś gierkę.

Ale do rzeczy, gierka nosi tytuł EDEN (najpewniej będzie to zmienione), jest to pewne połączenie strategii i gry idle. Niedawno do gry wprowadziłem losowe generowanie terenu, w planach jest dodanie wielu innych funkcji i rzecz jasna zmiana grafiki, bo tutaj jest tymczasowa.

Problem zaczyna pojawiać się przy programowaniu wszystkiego w kostkach, bo robi się totalny bałagan. Dlatego potrzebuję pomocy ze strony tutejszych programistów Pythona, aby pomogli mi napisać kod, który będzie działał jak kostki. Chodzi mi jedynie o wytłumaczenie pewnych rzeczy w kodzie Pythona, gdyż wygląda on inaczej, niż np. w takiej Javie.


Poniżej podsyłam wam link do prezentacji gry oraz do pobrania z dysku google. Oczywiście jeżeli macie jakieś zastrzeżenia, rady, to piszcie śmiało.https://drive.google.com/file/d/11UJbwJdFiFh3unvb0_7-3GA3DyiO9HTt/view?usp=sharing

Co do sterowania, pod Tabem macie informacje, poza tym generowanie terenu macie pod Num5. Miłego testowania.


Pozdrawiam ;)

Re: EDEN

: 12 mar 2018, 9:02
autor: maniek
Jeśli chodzi o strategie to nie jest mój ulubiony typ gry, ale fajnie to low-poly wygląda. Jeśli potrzebujesz pomocy w Pythonie to dawaj konkrety, postaram się pomóc