Blackness

Tworzysz grę i chcesz się poszczycić postępami lub zasięgnąć opinii o niej? Pisz śmiało
Awatar użytkownika
Felioz

Re: Blackness

Postautor: Felioz » 03 kwie 2018, 15:53

Ściągnąłem jeszcze raz z ostatniego linku. Działa jak dawniej. Może to być skutkiem wybrania niestandardowej ścieżki przy instalowaniu?

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 03 kwie 2018, 16:50

Jeszcze nie wgrywałem poprawki na stronę. Wgl tymczasowo usunąłem paczkę, bo mam jeszcze jeden problem:

Wartości (życia, poziom) zapisuje się tylko w w folderze z grą na pulpicie. A jeśli folder z grą, z plikiem (.blend) jest w innej lokalizacji niż na pulpicie to już nie.
W skrypcie który zapisuje wartości jest jakoś tak: (path + "życia.txt"). Jak to zrobić, by skrypt zapisywał wartości i odczytywał z pliku w folderze, w którym jest plik (.blend), niezależnie gdzie się ten folder znajduje?
Jeśli folder z grą nie jest na pulpicie, to pliki (.txt) wgl się w tym folderze nie tworzą.

A tamten problem rozwiązałem tak, że musiałem najpierw zapisać plik (.blend) tego projektu, z którego robiłem plik (.exe) w folderze z grą, by później aplikacja.exe wyszukiwała plik gry niezaleźnie od lokalizacji folderu. Nie wiem czemu tak, ale zadziałało.

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 05 kwie 2018, 17:06

Po zainstalowaniu gry, pliki tekstowe są nieedytowalne. Nie mogę ręcznie zmienić w nich wartości, bo wyskakuje "Odmowa dostępu". I podejrzewam, że Blender też nie ma dostępu i dlatego nie może robić operacji na plikach. Ale tak jest tylko po tym jak utworzę instalator i zainstaluję grę. Co mogę zrobić?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 08 kwie 2018, 15:47

Jeżeli na C:/Progam Files.. to pewnie tak w Windows chyba musisz mieć uprawnienia do modyfikacji plików.. A co się dzieje jak zainstalujesz na innej partycji?
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Awatar użytkownika
Jaskier26

Postautor: Jaskier26 » 09 maja 2018, 18:21

Ta gra wygląda fantastycznie! Zwłaszcza ten prosty, ale posiadający charakter styl z ograniczoną paletą kolorów robi świetną robotę. Trzymam kciuki za to, że uporasz się z problemami, które pojawiły się podczas produkcji.

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 21 maja 2018, 18:18

Dzięki za miłe słowa :) Od dziś biorę się za tą grę, bo trzeba ją wreście skończyć :)

Awatar użytkownika
Jaskier26

Postautor: Jaskier26 » 21 maja 2018, 20:29

Super :)

Awatar użytkownika
Felioz

Postautor: Felioz » 21 maja 2018, 23:04

Wszystko co "niesystemowe" instaluję na partycji "D".

Awatar użytkownika
robertdolega
Kontaktowanie:

Postautor: robertdolega » 27 maja 2018, 14:33

Chyba daruję sobie to całe zapisywanie. Jakoś to obmyślę, żeby się grało np. ileś tam żyć na każdy poziom. No jakoś to zrobię. A powiedzcie mi co ja potem mogę z tą grą zrobić? Bo robienie takich gier jest fajnym zajęciem, ale takie samo robienie czegoś aby tylko zrobić to mnie nie satysfakcjonuje już. Fajnie jakby to miało jakiś cel. Co Wy robicie ze swoimi grami?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 27 maja 2018, 15:32

Ja w sumie konkretnej gry jakoś nigdy specjalnie nie zrobiłem. Nawet twoja gra 2D jest dla wielkim projektem, gdzie moje się do niego nie umywają. Ja od czasów liceum, marzyłem o tym, żeby robić gry na miarę światowych produkcji, ale kto nie miał takich marzeń. Przyszły studia, praca, życie, które to gruntownie zrewidowały. Ale żeby całkowicie nie stracić kontaktu z tym światem utworzyłem właśnie tromana.

Tworzenie gier traktuję hobbystycznie, chociaż jak wcześniej mówiłem żadnej gry nie zrobiłem. Jest to dla mnie odskocznia, w której rozwijam swoje umiejętności. Umiejętność modelowania w Blenderze nie raz przydały mi się w pracy;)

Co robić z takimi grami? Można swoje gry publikować na różnych platformach (steam, google play), i zdobywać popularność. Pamiętacie Flappy Bird?? Wiadomo, że sprzedać będzie ciężko, ale moim zdaniem trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować. A nuż jakieś studio Cię zauważy i wchłonie do jakiegoś projektu? A może sam stworzysz własne studio?? (Takim cichym moim marzeniem, jest to aby troman był takim studiem ;))

Tu na forum widzę, że Ty i kolega Jaskier który robi świetne modele, macie szanse na to,że jakieś studio pewnie się wami zainteresuje. życzę Wam tego ;)
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Wróć do „Gry w trakcie realizacji”