Blackness

Tworzysz grę i chcesz się poszczycić postępami lub zasięgnąć opinii o niej? Pisz śmiało
Felioz

Re: Blackness

Postautor: Felioz » 03 kwie 2018, 15:53

Ściągnąłem jeszcze raz z ostatniego linku. Działa jak dawniej. Może to być skutkiem wybrania niestandardowej ścieżki przy instalowaniu?

Awatar użytkownika
robertdolega

Postautor: robertdolega » 03 kwie 2018, 16:50

Jeszcze nie wgrywałem poprawki na stronę. Wgl tymczasowo usunąłem paczkę, bo mam jeszcze jeden problem:

Wartości (życia, poziom) zapisuje się tylko w w folderze z grą na pulpicie. A jeśli folder z grą, z plikiem (.blend) jest w innej lokalizacji niż na pulpicie to już nie.
W skrypcie który zapisuje wartości jest jakoś tak: (path + "życia.txt"). Jak to zrobić, by skrypt zapisywał wartości i odczytywał z pliku w folderze, w którym jest plik (.blend), niezależnie gdzie się ten folder znajduje?
Jeśli folder z grą nie jest na pulpicie, to pliki (.txt) wgl się w tym folderze nie tworzą.

A tamten problem rozwiązałem tak, że musiałem najpierw zapisać plik (.blend) tego projektu, z którego robiłem plik (.exe) w folderze z grą, by później aplikacja.exe wyszukiwała plik gry niezaleźnie od lokalizacji folderu. Nie wiem czemu tak, ale zadziałało.

Awatar użytkownika
robertdolega

Postautor: robertdolega » 05 kwie 2018, 17:06

Po zainstalowaniu gry, pliki tekstowe są nieedytowalne. Nie mogę ręcznie zmienić w nich wartości, bo wyskakuje "Odmowa dostępu". I podejrzewam, że Blender też nie ma dostępu i dlatego nie może robić operacji na plikach. Ale tak jest tylko po tym jak utworzę instalator i zainstaluję grę. Co mogę zrobić?

Awatar użytkownika
maniek
Administrator

Postautor: maniek » 08 kwie 2018, 15:47

Jeżeli na C:/Progam Files.. to pewnie tak w Windows chyba musisz mieć uprawnienia do modyfikacji plików.. A co się dzieje jak zainstalujesz na innej partycji?
Nowy serwis z fajnymi, imprezowymi, niedrogimi koszulkami - http://fajne-koszulki.com.pl

Wróć do „Gry w trakcie realizacji”