gra planety

Tworzysz grę i chcesz się poszczycić postępami lub zasięgnąć opinii o niej? Pisz śmiało
Awatar użytkownika
pawianek

Re: gra planety

Postautor: pawianek » 30 paź 2014, 17:24

obiecane sterowanie:

w,a,s,d - chodzenie
x-kucanie
c-zmiana kamery
o,p-zmiana broni/atrybutu

opis broni/atrybutu:

biała strzałka - służy do aktywowania przedmiotów, brania ich itp. Jeśli po nakierowaniu strzałki na dany przedmiot strzałka zacznie się obracać to oznacza że można aktywować lub wziąć dany przedmiot. branie lub aktywowanie przedmiotu następuje gdy wciśniemy lewy klawisz myszki i strzałka go dotyka.

fioletowy kryształ - służy do podnoszenia przedmiotów. Jeśli po nakierowaniu kryształu na przedmiot zacznie się on obracać to znaczy że można go podnieść. Podnosimy trzymając lewy klawisz myszy.

niebieski pistolet(z tego jestem najbardziej zadowolony :)) - to pistolet do robienia portali. lewy klawisz myszy tworzy portal "A" , prawy klawisz myszy tworzy portal "B". Zeby można było tworzyć portale to promień lasera musi się świecić na zielono.

reszta broni czyli latarka, pałka i czerwony pistolet są intuicyjne więc nie będę ich opisywał.

w grze te wszystkie bronie leżą na stole ;)

Robienie tej gry sprawia mi dużą radość tylko szkoda że mam tak mało czasu, przez brak czasu to nawet na forum się nie udzielam.
Do końca gry jeszcze dużo pracy ale to dla mnie czysta przyjemność :). Przypominam że jeszcze jestem amator więc ostrzegam że może waz trochę zrazić brak profesjonalizmu w tej grze ;)
Jeśli zechcemy możemy stworzyć wiele wspaniałych i dobrych rzeczy :)

Awatar użytkownika
Woobuz
Kontaktowanie:

Postautor: Woobuz » 30 paź 2014, 19:02

Jak zrobiłeś poruszanie głową? :|

Sam kiedyś chciałem osiągnąć taki efekt, ale nie wiedziałem jak :geek:
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 30 paź 2014, 20:23

po prostu, uzależniłem rotacje kości szyi "szyja" od rotacji objektu "z_szyja". A obiektem "z_szyja" obracam już za pomocą skryptu "gracz.py" , funkcja "mysz" ale nie bezpośrednio bo tam obracam obiektem "punkt_szyja_2" ale to to samo bo "z_szyja" jest przyparentowany do "puntk_szyja_2". Spróbuj poobracać sobie obiektem "z_szyja" albo "punkt_szyja_2" a zobaczysz jak to działa ;). mam nadzieje że pomogłem ?

Awatar użytkownika
krasnoludek

Postautor: krasnoludek » 01 lis 2014, 16:56

Jest OK, widzę chyba dobrze, że wpływy Gorana Milovanovica są obecne tutaj ? :) Tzn. chodzi o planetę tą brązową i portale, fajnie one działają, można sobie też inne obiekty tam wpychać i wypadają gdzie indziej :), ja sam niewiele zrozumiałem kiedyś z tego tutoriala Gorana o portalach, zupełnie się pogubiłem.

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 01 lis 2014, 17:03

Dokładnie , ogólnie zaczynając naukę programowania w BGE uczyłem się z tutków Gorana, są naprawdę świetne, polecam innym :), własnie wprowadziłem nowe ulepszenia odnośnie przenoszenia przedmiotów , ale nie będę jeszcze nic wrzucał bo to mało znaczna zmiana. ach jak ja uwielbiam robić gry :) , szkoda tylko że mam tak mało czasu :cry:

Awatar użytkownika
CacholaPL

Postautor: CacholaPL » 04 lis 2014, 21:02

Dlaczego mam 11 fps ? :cry:
Mam wiele ambitnych planów, tylko jestem zbyt leniwy

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 05 lis 2014, 18:50

ja ma jakieś 56 fps ale miałem 60 fps do puki nie zastosowałem tajemniczego skryptu z internetu pod nazwą tv2.py być może jest w nim jakiś wyciek do pamięci. Jak będę miał czas to wrzucę ci wersje bez tego skryptu. Ten skrypt obsługuje tylko ekrany portali więc jak by go wyrzucić to nic się nie stanie tylko portale nie będą wyświetlać obrazów . ta gra jest też robiona w belderze 2.70a może jak otwierasz w innym to też ma to jakiś wpływ ? nie wiem.

Awatar użytkownika
CacholaPL

Postautor: CacholaPL » 05 lis 2014, 20:21

Najgorsze jest to, że wszystkie aplikacje w Ubuntu chodzą wolniej niż na Windows.

Korzystam z najnowszej wersji Blendera 2.72
Mam wiele ambitnych planów, tylko jestem zbyt leniwy

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 04 sty 2015, 20:05

miałem trochę czasu na święta i trochę ruszyłem do przodu z moją grą, poniżej wrzucam link do pobrania pliku blend. chwilowo nie zwracajcie uwagi na grafike, odpowiednie tekstury będę dodawał potem.

Sterowanie:

w,a,s,d,mysz - sterowanie graczem

x - kucanie graczem

c - zmiana kamery

o,p -zmiana broni, atrybutu

k - lepiej nie naciskać ;)

Opis broni, atrybutów:

biała strzałka - służy do zbierania przedmiotów lub aktywowania obiektów, jeśli biała strzałka się obraca to znaczy że dany przedmiot można aktywować/wziąć

resztę sami przetestujcie , dodałem parę fajnych bajerów , typu powiększanie zmniejszanie itd... w razie pytań to pytać :)

link do pliku : http://przeklej.org/file/s0pTQl/lisek7pulex.mini.rar

Wróć do „Gry w trakcie realizacji”