gra planety

Tworzysz grę i chcesz się poszczycić postępami lub zasięgnąć opinii o niej? Pisz śmiało
Awatar użytkownika
pawianek

Re: gra planety

Postautor: pawianek » 23 cze 2014, 20:46

Niestety przerywam projekt gry "planety" ponieważ jest to mój pierwszy poważny projekt i jako mało doświadczony zrobiłem takie skrypty że aż sam się w nich gubię :D i ogólnie straszny haos, ale bez obaw, będę robił bliźniaczy projekt pod nazwą "Przygody Liska w Nibylandii" założenia będą podobne do gry "planety" ale teraz będzie wszystko zaplanowane tak jak trzeba (przynajmniej taką mam nadzieje). Na razie zrobiłem tylko prostą animacje chodzenia oto link : http://przeklej.org/file/7j0EOC/lisek.2..zip . Mile widziane krytyczne uwagi. :)

ps. jak by ktoś chciał moje ostatnie wypociny odnośnie projektu "planety" to piszcie.
Jeśli zechcemy możemy stworzyć wiele wspaniałych i dobrych rzeczy :)

Awatar użytkownika
lukaszfito
Kontaktowanie:

Postautor: lukaszfito » 23 cze 2014, 23:58

Projekt był na prawdę ciekawy i warty uwagi. Cóż... pierwsze projekty nie muszą zostać ukończone, może właśnie powinny upaść, żeby czegoś się nauczyć ;)

Byłoby Nam smutno, gdybyś nie zapowiedział duchowego następcy planet - czyli owego "Liska" - i zaprzestał całkowicie robienia gier :? Na szczęście do tego nie doszło :lol:

Zerknąłem na Twojego liska i mam sugestię. Nie wiem na ile w tej chwili ważna jest dla Ciebie grafika, a może raczej estetyka gry. Ale jak zobaczyłem liska w tej ciemności, to nie pasował zupełnie do "Przygód Liska", raczej do "Cwanego Lisa mordercy" :twisted: Mógłbyś spróbować wszystko lepiej oświetlić albo użyć na materiałach wyższych wartości " Emit ", wtedy wszystko byłoby bardziej kreskówkowe.

Może jeszcze podpowiem, żebyś użył " Slow parent " na kamerze, wtedy Lisek przestaje być taki sztywny w planetach chyba też tego nie użyłeś (sprawdzić nie mogę, bo linki wygasły).

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 24 cze 2014, 16:35

Dzięki Łukasz to bardzo miło słyszeć takie słowa :).

Jeśli chodzi o Liska to rzeczywiście wygląda trochę zbyt poważnie, a gra będzie raczej bajkowa, więc może troszkę go poprawie, ale zobaczymy jak to wyjdzie jak zacznę projektować świat. Slow parent napewno będzie użyty, właśnie projektując grę "Planety" dowiedziałem się że jest coś takiego, więc w wcześniejszej fazie nie było tam to użyte, dopiero potem to zastosowałem.

tak teraz sobie myślę że za pomocą Slow parent mógłbym zrobić liskowi fajny ogon którego obecnie brak bo wydawało mi się to zbyt dużym utrudnieniem :oops: oczywiście w fabule gry lisek miał stracić ogon po bliskim spotkaniu z żółwiem lądowym :D

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 26 cze 2014, 18:51

Miałem nie robić ogon liskowi ale wpadłem na fajny pomysł i jednak zrobiłem mu ten ogonek, zobaczcie sami jak wyszło :)
http://przeklej.org/file/VmIr2j/lisek.zip

Awatar użytkownika
krasnoludek

Postautor: krasnoludek » 26 cze 2014, 19:04

Szkoda, że linki wygasły, bo też chciałem się przyjrzeć, lisek rzeczywiście taki raperski z fajnymi spodniami dresowymi :) Może w klimacie Toonowym powinien być utrzymany?

Awatar użytkownika
lukaszfito
Kontaktowanie:

Postautor: lukaszfito » 26 cze 2014, 19:17

Ogonek fajnie wyszedł, mówisz że lisek później traci ogon - nie chcę wdawać się w fabułę, ale zapytam czy fabuła jest... skończona? zrobiłeś zarys? czy może po prostu masz pomysł :) Nie musisz nic zdradzać z historii, jestem po prostu ciekaw w jakim jest etapie ;)

Awatar użytkownika
krasnoludek

Postautor: krasnoludek » 26 cze 2014, 19:28

Dobry dodatek, coś jak ta kita w Narisoto Arni Girls Mortusa. Zpomniałem też dodać, że i całkiem pokaźne skrypty, ja nawet tych klas i funkcji jeszcze dobrze nie obczaiłem w Pythonie :oops:

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 26 cze 2014, 20:09

Dzięki,

No własnie teraz to juz nie wiem czy lisek straci swój ogon :>

Mam tylko taki zarys fabuły. Otóż Lisek jest biednym rybakiem na planicie "ola" pewnego dnia podczas połowu zostaje porwany w głąb oceanu a tam wpada w tunel czasoprzestrzenny i teleportuje się w miejscu zwanym Nibylandia, no i tu zaczyna się przygoda :). Na Nibylandii znajduje się wiele portali do rożnych światów, Lisek szukając drogi do domu zwiedza te różne światy. A światy będą przeróżne, jedne będą malutkimi planetami które można obejść w parę sekund a inne duże i płaskie, planuje nawet zrobić świat w stylu Mario Bros :). Chcę też uniknąć bezmyślnego zabijania jak w strzelankach czy platformówkach gdzie np. mario żeby dojść do zamku musi wytłuc cały świat (czegoś takiego napewno nie bedzie :D http://www.youtube.com/watch?v=QgACcUDttQ0). Większość postaci w tych światach będzie przyjazna, a misje będą polegały na pomaganiu im.

narazie nie wiem jeszcze jak to zrobię bo mam mało doświadczenia ale może małymi krokami może jakoś się uda :)

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 26 cze 2014, 21:22

Dzięki krasnoludek, ale muszę napisać że to tylko pozornie te skrypty wyglądają skomplikowanie, w rzeczywistości to nic skomplikowanego w porównaniu z innymi grami które można tu znaleźć to jest mały pikuś a gra "red end" to już jest jakiś kosmos :). No ale wszystko przed nami, najważniejsze żeby mieć cel i systematycznie go realizować, a wiedza i doświadczenie same przyjdą :)

Awatar użytkownika
pawianek

Postautor: pawianek » 29 paź 2014, 21:53

To może i ja się pochwale moimi postępami, praca idzie bardzo powoli bo mam bardzo mało czasu. Poniżej wrzucam plik bleng. Ogólnie w porównaniu z innymi projektami tutaj , to moje to trochę gniot ale co tam , jeszcze dużo nauki przede mną. :)

http://przeklej.org/file/IMxJtj/lisek5.zip

Jutro napisze jak sterować bo teraz muszę iść.

Wróć do „Gry w trakcie realizacji”